Bitcoin Ustası Açıkladı: Büyük Boğa Piyasası Bitti mi?

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Ustası Açıkladı: Büyük Boğa Piyasası Bitti mi?

Popüler blockchain analisti Willy Woo, amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin 40.000 $ seviyesini aşmaya çalışırken Bitcoin’in önündeki yolu düşünüyor. What Bitcoin Did podcast isimli programda Woo, varlığın bir gün içinde 43.000 $’dan 30.000 $’ın biraz üzerine düşmesine rağmen Bitcoin’in henüz ayı piyasasına girmediğine olan güvenini ifade ediyor.

Bitcoin ve piyasa

Woo, sert düzeltmenin piyasa için sağlıklı olabileceğini belirtiyor ve şu ifadelere yer veriyor:

Yaşananlar ayı piyasasının başlangıcı değil. Aslında boğa piyasasının tam ortası. Yani burada piyasada bulunan bir sürü ucuz koin’imiz var. Bence sadece dışarı attığımız çok miktarda paradan kurtulmanın biraz zaman alacağını düşünüyorum. Yeniden biriktirmek zaman alacak. Bence nihayetinde, ağın sağlığına bakarsanız, bu iyi bir şey.

Woo, düşüşün mevcut boğa piyasası için fiyat hedefini etkileyebileceğini kabul ediyor. Ancak Bitcoin’in satışın ortasında ne kadar dirençli olacağını söylemek için henüz çok erken olduğunu düşünüyor. Piyasanı zirvesi için kullandığı modelin fiyat yörüngesine dayandığını belirten Woo, bu modelin zirveye yükselişi yavaşlattığını vurguluyor ve şu yorumu yapıyor:

Evet, söylemek için çok erken. Boğa piyasasının sonraki çeyreğinde olacaklara dayanıyor ama 100.000 $’ın üzerine çıkacak, eminim. 300.000 $’a ulaşmamız için çok hızlı bir şekilde yukarı çıkmamız gerekiyor. Şu anda, 200.000-400.000 $ arasında bir hedefim var. Bu fiyatın nasıl emileceğini görmem gerek. Önümüzdeki haftalarda ne olacağını görmek istiyorum ama kesinlikle yavaş ilerliyor.

Borsalardaki boğa hareketleri

Veri analisti, borsalardaki bazı boğa Bitcoin hareketlerine dikkat çekiyor ve bunun Bitcoin’in kurtarma modunda olduğu anlamına gelebileceğine dikkat çekiyor ve ekliyor:

Bunun nasıl iyileşeceğine dair bir fikir edinmek için gerçekten çok erken. İyileşiyor. 40.000 $ aralığının altına inerken borsalarda muazzam zirveler ve akışlar gördük, bu yüzden borsa akışlarında çok yükselişler yaşanıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.