Bitcoin Pizza Projesi Hayata Geçiriliyor

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Pizza Projesi Hayata Geçiriliyor

Ünlü Bitcoin (BTC) boğası Anthony Pompliano (Pomp) “Bitcoin Pizza” isimli yeni bir pizza markasını Twitter üzerinden duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lokal KOBİ ve BTC geliştiricilerini desteklemek için çıkarılan “Bitcoin Pizza” projesi, bu hafta sonunda ABD genelinde 10 kentte başlatılacak. Bu kentler ortasında Los Angeles, Seattle, Chicago, Austin, New York ve San Francisco yer alıyor.

Pizzalar, projenin web sitesinden sipariş edilecek. Kullanıcılar Bitcoin Pizza’dan sipariş vererek hem lokal pizzacıları hem de Bitcoin geliştiricilerini destekleyebilecekler.

Siparişlerin tedarik süreci, lokal mağazalar tarafından sağlanacak ve pizzalar seçtiğiniz gün ve saatte kapınıza teslim edilecektir.

Tüm karlar İnsan Hakları Vakfı (HRF) Bitcoin geliştiricilerinin fonuna aktarılacak. Pizzalar, proje için özel olarak oluşturulmuş özel “Bitcoin kutuları” içinde yer alacak.

Bitcoin Pizza Günü

Anthony Pompliano, Bitcoin pizzalarının teslim edilmeye başlayacağı günün, Bitcoin topluluğunda yeterli bilinen ve her yıl 22 Mayıs’ta kutlanan Bitcoin pizza sürecinin 11. yıl dönümü olduğuna dikkat çekti.

2010’da o gün, programcı Laszlo Hanyecz iki pizza sipariş etti ve onlar için 10.000 BTC ödedi.

Mevcut döviz kurunda, bu BTC ölçüsü, 438.877.000 $ kıymetinde yer alıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.