Bitcoin ölüm kavşağına doğru ilerliyor

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin ölüm kavşağına doğru ilerliyor

Bitcoin, hafta başından bu yana yüzde 6’dan fazla kıymet kaybederek 33 bin dolar civarına kadar gerilerken Ethereum yüzde 8’den fazla düşüşle 2 bin 400 dolar civarında bulunuyor.

Bitcoin’in 50 günlük ortalaması 100 günlük ortalamasını aşağı istikametli kestiğinden beri kripto paranın 200 günlük ortalaması yeni bir direnç haline gelmiş durumda.

Bitcoin’in 50 günlük ortalaması 200 günlük ortalamasını da aşağı istikametli kesmeye yanlışsız ilerlerken bu uzun vadeli bir düşüş eğilimine işaret eden vefat kavşağının oluşacağı manasına geliyor.

Bitcoin ölüm kavşağına doğru ilerliyor

ABD’de hükümetin Colonial Boru Hattı’na yapılan siber taarruzda verilen tüm fidyeleri geri aldığını açıklaması, hükümetin kripto paralar üzerinde denetiminin hudutlu olmadığına dair tasaları körükleyerek piyasalar üzerinde baskı yaratmıştı.

“Yeni amaç 20 bin dolar olabili”

Oanda Corp Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya ise 30 bin doların kritik bir düzey olduğunu ve bunun kırılması halinde satışların hızlanacağını belirtti. Tallbacken Capital Advisors’dan Mihael Purves br Evercore Teknik Stratejisti Rich Ross da aşağı istikametli bir kırılma durumunda yeni gayenin 20 bin dolar olabileceğini belirtti.

Bitcoin Mayıs ayındaki düşüşlerle birlikte yıl başından bu yana getiride klasik varlıkların gerisine düştü. Bloomberg Emtia Endeksi’nin altına gerileyen Bitcoin, MSCI global pay piyasaları endeksinin de altına hakikat ilerliyor.

Bitcoin ölüm kavşağına doğru ilerliyor

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.