Bitcoin Milyonerleri Nasıl Oynuyor? “Bu 4 Altcoin’e Dikkat”

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Milyonerleri Nasıl Oynuyor? “Bu 4 Altcoin’e Dikkat”

Blockchain analiz firması Santiment’e göre, en büyük Bitcoin (BTC) sahipleri, elindeki BTC miktarını artırmak için piyasadaki düşüşten yararlandı. Yakın zamanda attığı bir tweet’te son verileri paylaşan şirket, Mayıs ayının son haftasında gözlemlenen düşüş süresince elinde yüklü miktarda BTC bulunanların alıma devam ettiğini belirtti.

Bitcoin Milyonerleri Nasıl Oynuyor? “Bu 4 Altcoin’e Dikkat”

Bitcoin balinaları yatırımlarını artırdı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Mayıs ayının bitimine yaklaşık 10 gün kala kripto piyasası büyük bir düşüşe sahne oluştu. Yeni bir tweet’te Santiment, 100 ila 10.000 BTC bulunan cüzdanların da Mayıs ayının son haftasında gözlemlenen bu son düşüşte Bitcoin yatırımlarının büyük ölçüde arttığını ortaya koydu. Şirketin attığı tweet’te şu ifadeler yer alıyor:

Bitcoin, geçtiğimiz gün içinde hafif bir düşüşün ardından 35.400 dolarda. Ancak izlediğimiz önemli BTC milyonerler grubunun elinde tuttuğu BTC miktarında hafif bir artış görüldü. 100 ila 10.000 BTC’si bulunan adresler, geçen hafta yaklaşık 30.000 BTC daha biriktirdi.

Bitcoin Milyonerleri Nasıl Oynuyor? “Bu 4 Altcoin’e Dikkat”

BTC ve 4 altcoin’in traderları “panik içerisinde”

Kripto analiz firması Bitcoin, Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve XRP traderları arasında bir “panik” olduğunu belirtti. Ancak, bunun “piyasa için iyiye işaret olabileceğini” belirtti. Santiment, “Kripto traderları arasında panik olduğuna dair kanıtlar görüyoruz ve ağırlıklı sosyal duyarlılık verilerimiz BTC, ETH, ADA, DOT, XRP ve diğer büyük sermayeli coin’lerde kalabalık korkusu olduğunu gösteriyor,” ifadelerini kullandı.

Santiment’in bulguları, BitInfoCharts gibi platformlardaki çeşitli veriler tarafından da destekleniyor ve en büyük Bitcoin adreslerinden birinin, daha önce bazı yoğun satışların ardından Mayıs ayının son yarısında Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor. Var olan dördüncü en büyük cüzdan 12 Nisan ve 14 Nisan tarihlerinde BTC 55.000 doların üzerindeyken 3.000 BTC satmıştı. Balina, 7 Mayıs ve 9 Mayıs’ta da 6.000 BTC satmıştı. Ancak veriler bu balinanın 15 Mayıs’tan beri aktif olarak BTC satın aldığını, son 2 haftada 9.961 BTC biriktirdiğini gösteriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.