Bitcoin Milyarderleri Tahminlerini Açıkladı: 10x Geliyor!

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Milyarderleri Tahminlerini Açıkladı: 10x Geliyor!

Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler, kripto para piyasalarının geleceğini pozitif görmeye devam ediyor. Miami’deki 2021 Bitcoin konferansında Anthony Pompliano ile yaptıkları konuşmada, Bitcoin’in mevcut seviyesinden 10 kat değer kazanabileceğini iddia ettiler. Bitcoin kısa bir süre önce 37.800 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Winklevoss ikizleri Bitcoin piyasasıyla ilgili pozitif düşünmeye devam ediyor!

Miami’de gerçekleştirilen 2021 Bitcoin konferansında Winklevoss ikizleri BTC ile ilgili çok olumlu açıklamalarda bulundular. Örnek vermek gerekirse, Winklevoss kardeşler elinde bulundurdukları Bitcoin’leri, Bitcoin fiyatları 500.000 dolara ulaşmadan satmayacaklarını söylediler. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Bitcoin son birkaç ayda bir çok rekora imza atmış ve en son da Nisan ayının ortalarında 64.000 dolar seviyesini geçmişti.

Bitcoin Milyarderleri Tahminlerini Açıkladı: 10x Geliyor!

Koronavirüs pandemisi süresince ülkeler bu kriz ile mücadele için yüklü miktarda para basmış ve bu durum da Bitcoin gibi kripto paralarda yükseliş ile sonuçlanmıştı. Ayrıca bu para basımları gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde enflasyonun artmasına neden olmuştu. Bu durumun sonucunda enflasyonun artışa geçmesiyle beraber Winklevoss ikizleri ABD dolarıyla ilgili ağır ithamlarda bulunmuştu. Ancak bu durum aslında gelecekte de devam edebilir. Enflasyon şu an için orta sınıfı ve onların birikimlerini etkilese de, ABD’deki enflasyonun uzun dönemli etkileri kesinlikle negatif olacaktır.

ABD’de enflasyon oranları can yakıyor!

Dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD ekonomisi faiz oranlarının sıfıra indiğini görmüş ve 2020 yılının Mart ayında bir parasal genişleme programını hayata geçirmişti. Bu programın amacı piyasaların daha iyi işlemesini sağlamaktı. Dahası 2021 American Rescue Plan Acto’su, şartları yerine getiren insanlara 1.400 dolarlık bir ödeme sağlıyor. Enflasyona etkisine rağmen bu adımın amacının ekonomiyi canlandırmak olduğu söyleniyor.

Bitcoin Milyarderleri Tahminlerini Açıkladı: 10x Geliyor!

Tüketici fiyatlarının %4.2 artmasıyla beraber ABD’deki enflasyon yükselişi daha da hızlandı. Bu oran 2008 yılında yaşanan finansal krizden bu yana en yüksek oranı oluşturuyor. Piyasalarda kriz yaşanan seneler olan 2008 ve 2009 yıllarıyla Bitcoin’in piyasaya çıktığı tarihlerin benzer oluşu dikkat çekiyor. Satoshi Nakamoto, tüm finansal otoritelerden bağımsız olan ve tamamen merkeziyetsiz bir coin hayali kurarak Bitcoin’i oluşturmuştu.

Görebileceğimiz gibi, ABD’de enflasyon değerleri yüksek seviyelere ulaştı ve Bitcoin de koronavirüs pandemisiyle beraber fiyatlarında müthiş yükselmeler göstermişti. Şimdi ise Winklevoss kardeşler de Bitcoin ile ilgili olumlu görüşlerini bildirdiler ve Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda 500.000 dolara fırlayacağını düşünüyorlar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.