Bitcoin Milyarderi, XRP Topluluğunu Eleştirdi: Gerçeğe Bakmıyorlar!

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Milyarderi, XRP Topluluğunu Eleştirdi: Gerçeğe Bakmıyorlar!

Galaxy Digital CEO’su ve Bitcoin milyarderi Mike Novogratz, son röportajında XRP Ordusunu 11 Eylül “komplo teorisyenleri” ile karşılaştırdı:

Yıllar geçtikçe XRP ordusu coin’e gerçekten inanmak isteyen gerçek bir topluluk oluşturdu… Onlara her şeyi anlatabilirsin. 11 Eylül komplo teorileri gibi. Kriptoda da bundan biraz var. Bazen gerçeğe bakmıyorlar.

Milyarder ayrıca bu yopluluğun kendisine 2020 seçimlerinin meşruiyetini inkâr eden eski ABD Başkanı Donald Trump taraftarlarını ve İngiliz futbol taraftarlarını hatırlattığını söylüyor. Son birkaç aydır XRP topluluğu, Ripple aleyhine dava açan SEC yetkililerine karşı bir savaş yürütüyor. Bazılarına göre XRP topluluğu, varsayılan çıkar çatışmaları hakkında temelsiz komplo teorileri yaymakla meşguller.

“Ripple 60 milyar dolar değerinde olmalı”

Eski riskten korunma fonu yöneticisi, XRP’yi hiç sevmediğini çünkü şirkete ait birçok token olduğunu iddia ediyor:

XRP token’ını hiç sevmedim, çünkü belli bir grup çok fazla token’ı elinde tutuyor. Öte yandan, SEC, kurucu ve şirketi hedeflemiş durumda.

Novogratz, XRP rallisini sorguladıktan sonra, token hayranları Twitter’da ona saldırmaya başladı ve milyarderi Ripple hisselerini satmaya çağırdı. Novogratz, bunun “acı verici bir ticaret” olduğunu kabul ediyor. Şirketin sahip olduğu XRP miktarına göre 60 milyar dolar değerinde olması gerektiğini, ancak Ripple’ın öz sermayesinin yaklaşık 3 milyar dolardan işlem gördüğünü belirtiyor:

Yani, bir şeyler yanlış.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.