Bitcoin Madencilerinin Günlük Ortalama Karları Dudak Uçuklattı

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Madencilerinin Günlük Ortalama Karları Dudak Uçuklattı

Bitcoin madencileri günlük ortalama 57 milyon dolar kazanıyor. Devam eden bitcoin rallisinin ortasında, madenciler de ödüllerini alıyorlar. 27 Mart ile 26 Nisan 2021 arasında günlük ortalama gelir 57 milyon dolara karşılık geliyor.

Müthiş Bitcoin Madencilik Geliri

Kripto para ticaret simülatörü platformu Crypto Parrot tarafından sağlanan verilere göre, dönem boyunca toplam gelir 1.7 milyar doları buldu.

Bitcoin fiyat hareketinin madencilik geliri üzerindeki etkisi, bir önceki gün varlığın 64.800 $’lık rekor fiyatının ardından 15 Nisan’da 81 milyon $’lık karla da açıkça görülüyor. Yeni fiyat seviyesine kripto para borsası Coinbase Nasdaq’a giriş yaptıktan sonra ulaşıldı.

Diğer yerlerde, en düşük madencilik geliri 17 Nisan’da 45 milyon dolardı. Gelirdeki düşüş, ABD Hazinesinin dijital varlıklar kullanılarak gerçekleştirilen kara para aklamayı engelleyebileceği raporlarının ortasında %15 düşen varlığın fiyatı ile bağlantılıydı.

Ayrıca, son 30 gündeki madencilik geliri, mevcut sürekli Bitcoin boğa koşusu ile Aralık 2017 rallisi arasındaki farkı vurguluyor. 2017 rallisi sırasında, madencilik geliri ay boyunca 1,23 milyar doları buldu. Rakam, iki dönem boyunca kaydedilen gelir arasında yaklaşık %40,21’lik bir farkı temsil ediyor.

Fırsatı Kaçırma Korkusu, Bitcoin Madenciliği Gelir Artışını Teşvik Ediyor

Bitcoin rallisi devam ederken, ağ, fiyat artışından nakit para kazanmayı amaçlayan yatırımcılarla tıkanıklık yaşıyor. Özellikle, varlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, kaçırma korkusu başlar ve birçok yatırımcı madenciler tarafından onaylanmayı bekleyen işlemleri başlatır.

Sektör son aylarda karlılıkta düşüş kaydettiği için madencilik gelirinin cesaret verici olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Gelir arttıkça, bitcoin madenciliği, elektrik tüketiminin varlığın sürdürülebilir olmadığını düşünen çevrecilerin baskısı altında olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, kripto savunucuları, yenilenebilir enerji kaynaklarına geçişin tartışmayı değiştireceğine inanıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.