Bitcoin kritik teknik sınırda

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin kritik teknik sınırda

Bitcoin, haftasonu 31 bin dolara kadar geriledikten sonra kademeli bir formda yükselerek 40 bin doların üzerinin gördü. Ethereum ise 3 bin dolara yanlışsız ilerliyor.

Çin’den kripto paralar ile ilgili gelen arka arda yasaklar sonrasında süratli bir düşüş kaydeden Bitcoin, haftasonundan beri 40 bin doların altında bir seyir izliyordu. Çarşamba günü alımlarla birlikte yine yükselişe geçen kripto para, 40 bin 400 dolar düzeyine kadar tırmandı.

Bitcoin kritik teknik sınırda

Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması 100 günlük hareketli ortalamasını aşağı taraflı keserken, kripto paranın fiyatı çarşamba günü 200 günlük hareketli ortalamasının hududunda bulunuyor.

Ethereum ise pazar günü 2 bin doların altına geirledikten sonra kademeli bir halde yükselerek çarşamba günü 2 bin 880 dolar civarında bulunuyor. Litecoin ise 11 Mayıs’ta 400 dolara kadar yükseldikten sonra şu an 200 dolar civarında süreç görüyor.

EOS ise yatırım haberleri sonrasında 13 dolara kadar yükseldikten sonra çarşamba günü yüzde 20’ye yakın yükselişle 6,44 dolar civarında süreç görüyor.

İran’dan kripto para madenciliği yasağı

İran Lideri Hasan Manevî, devlet televizyonuna yaptığı bir açıklamada kripto para madenciliğinin 22 Eylül’e kadar yasaklanacağını söyledi.

Cambridge Alternatif Finans Merkezi’nin datalarına nazaran, İran dünyada en fazla kripto para madenciliğinin yapıldığı altıncı ülke ve global madencilikteki hissesi yüzde 3,82.

Global kripto para madenciliğinin yüzde 65’ini gerçekleştiren Çin de geçen hafta yaptığı açıklamada kripto para madenciliğini yasakladığını duyurmuştu.

Bitcoin kritik teknik sınırda

Çin Lider Yardımcısı Liu He’nin lideri olduğu Devlet Kurulu komitesi cuma günü yaptığı bir açıklamada finansal riskleri azaltmak için kripto para madenciliğinin yasaklandığını söylemişti. Kurul böylelikle birinci kere kripto para madenciliğini gaye almış oldu.

Kripto para Borsası Huobi, pazartesi günü Çin’deki müşterileri için madencilik ve alış-satış süreçlerini durdurduğunu açıkladı ve başka ülkelerdeki operasyonlarına odaklanacağını söyledi.

BTC.TOP da düzenleyici riskleri öne sürerek Çin’deki faaliyetlerini durdururken kripto madencilik firması Hashcow da Bitcoin madenciliği için yeni teçhizatlar almayacağını söyledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.