Bitcoin kritik teknik seviyenin eşiğinde

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin kritik teknik seviyenin eşiğinde

Bitcoin 26 Nisan’da gördüğü tabandan süratli bir halde geri çıktı lakin fiyatlar 50 günlük hareketli ortalamaya yanlışsız yaklaşırken yatırımcılar bu düzeyin kırılıp kırılamayacağına odaklanmış durumda.

En büyük piyasa kıymetine sahip kripto para olan Bitcoin çarşamba günü 54 bin 756 dolar düzeyinde hafif aşağıda bir seyir izlerken 50 günlük hareketli ortalaması 57 bin 44 dolar düzeyinde bulunuyor. Son iki haftadır 50 günlük hareketli ortalamasının altında bulunan Bitcoin, piyasada süreç yapanları riski azaltmaya yönlendirebilir.

Bitcoin kritik teknik seviyenin eşiğinde

Ethereum ise dün 220 dolara yakın yükselişle 2.644 dolarlık rekorunu kırdıktan sonra geri çekildi. Çarşamba günü 2.717 dolar düzeyine kadar ulaşan Ethereum, sonrasında geri çekilerek 2.618 dolar civarında seyrediyor. Haftaya 2.220 dolar civarında başlayan Ethereum hafta başından bu yana yüzde 18’e yakın yükseliş kaydetti.

Litecoin hafta başından bu yana yüzde 15’den fazla yükselişle 252 dolar düzeyinde seyrederken, XRP (Ripple) hafta başından bu yana yüzde 30’dan fazla yükseldi.

Elon Musk’dan Bitcoin satışı açıklaması

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, pazartesi günü Bitcoin’in likiditesini gösterebilmek ismine Tesla’nın Bitcoin’lerinin yüzde 10’unu sattığını belirtirken, kendi kripto para yatırımlarını tuttuğunu söyledi.

1 milyar dolara yakın Tesla’nın birinci çeyrek bilançosuna nazaran, şirket Bitcoin satışlarından 101 milyon dolar kâr elde etti. Musk ise Twitter’dan yaptığı açıklamada Tesla’nın Bitcoin’in likiditesini ispatlamaya çalıştığını söyledi.

Birçok insan kripto paraları hala çok volatil ve riskli bulurken, Tesla’nın CFO’su Zachary Kirkhorn çeyreklik çıkar görüşmelerinde şirketin Bitcoin’in uzun vadeli pahasına inandığını vurguladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.