Bitcoin Hangi Seviyeleri Korumak Zorunda? Dev Analistler Açıklıyor

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Hangi Seviyeleri Korumak Zorunda? Dev Analistler Açıklıyor

Bir ay önce yeni tüm zamanlar rekoru kıran Bitcoin şu anda bir dizi düzeltme ve konsolidasyon aşamasına geçmiş gibi görünüyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda yazım sırasında, fiyat seviyesinde sağlam bir duruş sağlamak için mücadele etmesine rağmen BTC, 37 bin dolar seviyesine yaklaşmış vaziyette. Herkesin aklındaki soru şu: Bu aşama ne kadar sürecek? Kripto paranın hangi fiyat seviyelerini koruması gerekir? Dünyanın en büyük kripto para biriminin, yükselen bir düşüş fiyat hareketinden kaçınmak için sürdürmesi gereken bir fiyat seviyesi var mı? Başika bir açıdan sorarsak hangi seviyelere dikkat edeceğiz. Bu sorular Decentrader analizinin tartışma konusu olan sorularıydı.

Bitcoin Hangi Seviyeleri Korumak Zorunda? Dev Analistler Açıklıyor

Bitcoin için hangi seviyeler önemli?

Decentrader’ın kurucu ortağı FilbFilb’in bu noktada görüşleri şu şekilde yer alıyor:

30 bin doları tekrar test eden %61,8 boğa piyasası geri çekilmesinden sonra meydana gelen Bitcoin Sıçraması, bu hafta 200 Günlük Hareketli Ortalama (DMA) tarafından 40 bin dolar civarında susturuldu.

Bitcoin Hangi Seviyeleri Korumak Zorunda? Dev Analistler Açıklıyor

Bitcoin 30 bin dolar seviyesine ulaşırsa, 20 WMA daha fazla ilerleme girişiminde bir direnç bölgesi haline gelebilir. Analist ayrıca şunları ekledi:

Daha düşük seviyelere doğru bir gerileyiş muhtemelen düşük 20.000 Dolar seviyelerini ya da %78.6 düzelmeyi muhtemel bir hedef haline getirecektir. Bu nedenle, önümüzdeki haftadaki fiyat hareketi özellikle önemli.

Analist ayrıca koinin izleyebileceği aşağıdaki yolları vurguladı. Şu anda, BTC’nin “haftalık desteğin yeniden test edilmesinden” uzak durmak için 37.5 bin dolarlık fiyat seviyesini izlemesi ve bu seviyede kalması gerekiyor. Bu durumu da dikkate alan analist şu vurguyu yapıyor:

30.000 Dolar seviyesine doğru satışın Kontrol Noktası (POC) anlamını yitirdi, haftalık desteğin yeniden test edilmesini önlemek için 37.500 Dolar seviyesinin nispeten hızlı bir şekilde geri kazanılması gerekiyor. 34.500 Dolar’lık  %61,8’lik geri çekilmenin daha düşük zaman dilimlerinde destek olarak kalması gerekiyor.

Yukarıda belirtilen görevde başarılı olur ve fiyat 40 bin dolarlık fiyat seviyesinin üzerine çıkarsa, FilbFilb bu durumda da  “45.500 ve 46.500 Dolar seviyelerinin 20 WMA potansiyel olarak öne çıkmasıyla direnç olması beklenebilir” açıklamasına yer veriyor.

Bitcoin Hangi Seviyeleri Korumak Zorunda? Dev Analistler Açıklıyor

Son olarak analist Bitcoin’de fiyat için şu önemli noktaya da değiniyor:

Şu anda, boğalar için kumdaki çizgi olan 200 DMA seviyesine özellikle dikkat edilerek, hafta sonuna girerken düşük seviyelerin tutulup tutulamayacağını görmek için gözler Bitcoin’de olacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.