Bitcoin Hakikati: Piyasa Gerçekten Dipleri mi Satın Alıyor?

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Hakikati: Piyasa Gerçekten Dipleri mi Satın Alıyor?

Birkaç gün önceki 64.000 $’dan düşüşünün ardından, 50.000 $ işaretine yakın bir seviyede işlem gören Bitcoin’in fiyat ticareti, balinaların daha fazlası BTC elde etmesi için uygun bir zamandır. Söz konusu değer kaybı, Biden yönetiminin planlarından ve sonradan ortaya çıkan satış baskısından kaynaklanan haberlerle alevlendi.

Bitcoin İçin Beklenti

Kripto para biriminin anlık direncini aşamamasıyla, kripto balinalarının aktif olarak piyasadaki düşüşü satın aldığı görülüyor. Örneğin veri sağlayıcısı Glassnode’a göre, dün dijital varlığı satın almak için kripto para borsalarına 2,37 milyar USDT yatırıldı.

Aynısı, Moskovski Capital CIO’su Lex Moskovski tarafından geçtiğimiz günlerde bir tweet’te vurgulandı ve aynı durum borsalardaki USDT birikimindeki dev bir yükselişi yansıtıyordu.

Moskovski yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Dün borsalara 2,37 milyar $’lık USDT yatırıldı. Bu gelişme şu anlama geliyor: Dipler satın alınıyor.”

Bitcoin Hakikati: Piyasa Gerçekten Dipleri mi Satın Alıyor?

Bahsi geçen tweet’in işaret ettiği gibi, borsalarda USDT işlemlerinin en büyük girişlerine Şubat ayında tanık olunmuştu. En büyüğü, Elon Musk’ın Tesla’nın bilançosuna biraz Bitcoin koymak için 1.5 milyar dolar tahsis edeceğini açıklamasından önce 3 Şubat’ta gerçekleşmişti. O sırada kripto para borsalarına yaklaşık 3,5 milyar USDT gönderildi.

Moskovski’nin belirttiği gibi, Bitcoin’in değeri her düştüğünde, borsalara daha fazla para giriyor. Bu, dijital varlığın geçen yıl gördüğü büyüme nedeniyle mümkün oldu.

Düşüşleri Satın Almak

Birçok kimse lider kripto para biriminin listelerde yürümeye devam etmesini beklerken, Anthony Pompliano gibi bir kısım kişiler fiyat düşüşünün “gerçekleşmesi gerektiğini” iddia etti. Anlaşılır bir şekilde, bu durum, kripto topluluğundaki birçok kişi arasında “düşüşü satın alma” çağrılarını körükledi.

Gemini’den Winklevoss kardeşler onların arasındaydı. Tyler, 49.000 $’lık Bitcoin’in bir fırsat olduğunu tweet’lerken, Cameron BTC’nin alınıp HODL edilmesi ve işlem görmemesi gerektiği fikrini öne sürdü.

Bitcoin için hem çıkış hem de girişlerin artmasıyla, BTC piyasasındaki bir sonraki büyük hareketin ne olacağını görmek ilginç olacak. Birçoğu tüm zamanların en yüksek seviyesini tahmin ederken, bazı şüpheciler, yakında daha büyük bir düzeltmenin gerçekleşmesini bekledikleri için ihtiyatlı tavsiyelerde bulundular.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.