Bitcoin Fonlama Oranı Negatife Döndü! Bu Neyin Habercisi?

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Fonlama Oranı Negatife Döndü! Bu Neyin Habercisi?

Son analiz verileri, Bitcoin vadeli işlemlerindeki fonlama oranının kırmızıya dönmeye başladığını gösteriyor. Peki bu neyin habercisi?

Bitcoin vadeli işlemlerindeki fonlama oranı kırmızıya dönmeye başladı!

Glassnode tarafından sağlanan grafik, tüm kripto para borsalarında Bitcoin vadeli işlemlerinin sürekli fonlama oranının negatif olmaya başladığını gösteriyor. Kural olarak, negatif fonlama oranları, yatırımcıların artık short olmak için ödeme yapması nedeniyle piyasa duyarlılığının negatif olduğunu gösterir.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Guggenheim Partners’ın Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd, yatırımcıları dalgalı bir hafta sonu için hazırlanmaları konusunda uyardı. Yazma sırasında lider kripto para birimi, zirvelerinden bu yana birkaç büyük düşüş gördükten sonra 36.200 dolardan el değiştiriyor. Genel olarak, Bitcoin’in Mayıs ayındaki kayıpları yüzde 38 civarında oturuyor.

Bitcoin Fonlama Oranı Negatife Döndü! Bu Neyin Habercisi?

Analistler Bitcoin’de 30.000 dolar seviyelerine dikkatleri çekiyor

BTC, Nisan ayındaki 63.000 dolarlık zirveden %44’lük bir satışın ardından hafta boyunca çok az değişti. Daha geniş anlamda, daha sert düzenleme tehdidi, kripto piyasası duyarlılığı üzerinde bir engel olmaya devam ediyor. Çin ve İran, çok fazla elektrik kullandıkları için Bitcoin madenciliği faaliyetlerini durdurdu ve ABD’li politika yapıcıların, pazarın büyüyen boyutu ve yoğun dalgalanma göz önüne alındığında finansal denetimi artırabileceği yönünde spekülasyonlar var.

Swissquote’tan Ozkardeskaya, teknik düzeyde kilit işaretin 30.000 dolar olduğunu söyledi. Bu seviyenin altında bir kırılma uzmana göre, “uzatılmış bir ayı piyasasının daha fazla onaylanması” olacağını söyledi. Oanda Corp.’un kıdemli piyasa analisti Edward Moya bir notta, “Volatilite bu hafta hafifledi, ancak bu muhtemelen uzun sürmeyecek. Bitcoin’in konsolidasyon aşaması devam etmeli, ancak 37.000 dolar seviyesi ivmeyi aşarsa, çirkin bir hızla ilerleyebilir.” dedi.

Bitcoin Fonlama Oranı Negatife Döndü! Bu Neyin Habercisi?

Lider kripto para birimi BTC’de son durum nedir?

Lider kripto para birimi BTC, yazım sırasında yüzde 2 oranında düşüşle 36.200 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 678 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin yazım sırasında piyasa değeriyle 54 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.