Bitcoin Fiyatı 300.000 Doları Aşarsa Ne Olur?

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Fiyatı 300.000 Doları Aşarsa Ne Olur?

Bitcoin fiyatı etkileyiciliğini koruyor. Kraken’in genişlemeden sorumlu lideri Dan Held, şu anda tanık olduğu ‘süper döngü’ ile ilgili önemli varsayımlara değiniyor.

Tahminlerine göre, varlığın fiyatı 1 milyon dolara çıkabilir. Ancak, zirveye ulaştıktan sonra dijital varlığa ne olacağı tamamen farklı bir sorudur.

Bitcoin Fiyatı 300.000 Dolar Olursa

Dan Held, son What Did Bitcoin isimli podcast yayınında piyasanın şahit olduğu düzeltmelerin, bu ralli zirveye ulaştıktan sonra hafifleyeceğini belirtti.

“Kesinlikle 20.000 $’dan 100.000 $’a çıkmayacak. 20.000 $ dan 1 milyon $’a geçebilir ve daha sonra sadece daha küçük döngülere sahip olabilir. Bu, son büyük döngülerden biri olabilir.”

Röportajda Held, bu süper döngünün tam olarak neyi temsil ettiğini açıkladı. Ona göre, Bitcoin’in şu anki boğa koşusu, düşüşlerden etkilenmeyecek. Varlığı çevreleyen boğa anlatısını tasvir etmek için referans noktası olarak 300.000 dolar seviyesini kullanan Held, şu vurguyu yaptı:

“Bitcoin 300.000 doları aşarsa ne olur? Sizce birinin satacağını düşünüyor musunuz? Belki, ama sonra aniden süper döngü konusu devreye girdiğinde insanların akın akın BTC aldığını görürsünüz. İşte o zaman fiyatı durduramazsınız.”

Bitcoin’de Düşüşler

Analist ayrıca şunları ekledi:

“Bitcoin’in birkaç gün önce düştüğü gibi, bunun tersinin de gerçekleştiğini görüyoruz. Tüm ayılar ortaya çıkıyor ve “Bitcoin’lerinizi satmalıydınız, bakın, haklı çıktık” diyorlar ve sonra piyasa toparlanıyor. Bir anda patlama olunca tüm ayılar yok oluyor.”

Ona göre, dünyanın en büyük kripto para biriminin bir ATH’ye dokunduktan sonra % 80 düşüş yaşadığı geçmiş boğa döngülerinin aksine, mevcut boğa koşusu aynı modeli tekrarlamayacak.

“İnsanlar, “Kesinlikle bir ayı piyasası olacak “diyorlar. Bilmiyorum, ya sadece çok ılıman bir kışsa? Herkes, “Son boğa koşusundan aynı %80 düşüşe sahip olmalı” şeklinde düşünceye sahipler. Belki, ama bu döngüde farklı olan pek çok şey var.”

Dahası, Bitcoin kurumsal alandan gelen kitlesel benimsenme nedeniyle “normal bir döngüye” sahip olmayabilir. Kurumsal sermayenin enjeksiyonu, artan ekonomik bunalım ve muazzam bir yükseliş zihniyeti koinin konsolidasyon aşamasını etkileyecektir.

Deutsche Bank tarafından yayınlanan yakın tarihli bir anket, Y kuşağı arasında kripto para birimlerinin giderek nakit ve banka kartlarının yerini aldığını iddia etti.

Bitcoin Fiyatı 300.000 Doları Aşarsa Ne Olur?

Aksine, Dan başka bir önemli yönü de kabul etmekte hızlı davrandı. Bir değişim aracı olarak Bitcoin’in başka bir kullanım durumu haline gelmesinin yıllar alacağını belirtti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.