Bitcoin Etkisi: Elon Musk’a Sosya Medya Şoku!

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Etkisi: Elon Musk’a Sosya Medya Şoku!

Yakın tarihli bir rapora göre Elon Musk’ın Bitcoin (BTC)’in enerji tüketim seviyeleri üzerindeki kripto para topluluğu ile yaşadığı fiyasko, insanları ona karşı çevirdi. Sosyal duyarlılığı izleyen bir şirket, sosyal medya etkileşimlerinde önemli bir geri dönüşün ana hatlarını çizdi. Çoğunluğu Tesla’nın CEO’suna karşı olumsuz bir yaklaşım benimsiyor.

Elon Musk’a olumsuz duygular besleniyor: Bitcoin görüşleri yüzünden mi?

Elon Musk’ın son günlere en etkili insanlardan biri olduğu söylenebilir. Milyarder, tweet’leriyle tüm piyasayı etkiliyor. Bu yılın başlarından bu yana, Tesla’nın CEO’su oldukça tartışmalı bir yaklaşım sergiledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yönettiği Tesla, 1.5 milyar dolarlık BTC satın aldı, ardından birkaç yüz milyonunu sattı. Bu sırada BTC ile ödemeleri kabul etmeye başladı ancak ardından bu özellikten vazgeçti. Bu değişen tavrın, popülaritesine zarar verdiği görülüyor.

Bitcoin Etkisi: Elon Musk’a Sosya Medya Şoku!

Awario’nun verilerine atıfta bulunan raporlar, Musk hakkındaki olumludan olumsuza geçen tweet’lerin Mayıs ayında; yaklaşık olarak BTC ve tüm piyasanın, tweet’lerinden sonra düşüşe geçtiği zamanda, yeni bir düşük seviyeye ulaştığını bildirdi. Bu oran, Ocak ayında biraz eşitti ve Tesla’nın BTC yatırımı halk tarafından bilinir hale geldikten sonra olumlu yöne gitmişti. Bir Tesla yatırımcısı olan Ross Gerber, Elon Musk’ın hareketleri hakkında aşağıdaki yorumda bulunmuştu:

Elon, belki de açıklama yapılması pek iyi olmayan bir alana giriyor. Çünkü işin gerçeği, Bitcoin dijital para birimlerinin geleceğidir, bunun köküdür. Ama bu alanın, Elon’un girmesi için çok tehlikeli bir alan olduğunu düşünüyorum. Açıklamaları bu insanları kendisine ve nihayetinde Tesla’ya karşı çeviriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.