Bitcoin, Ethereum ve Ripple’da Beklenmedik Çöküş: Milyarlar Siliniyor!

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin, Ethereum ve Ripple’da Beklenmedik Çöküş: Milyarlar Siliniyor!

Kripto para piyasaları bir korku filmine dönüştü. Bitcoin fiyatı 38.700 dolara kadar düştü ve yüzde 14’den fazla kayıp veriyor. Ethereum, Ripple ve diğer kripto paralarda ciddi kayıplar veriyor. Top 10’da yüzde 24’ün üzerinde değer kaybeden altcoin’ler var.

Bitcoin fiyatı ve tüm piyasa dumplandı! Neler oluyor?

Kripto para piyasası uzun bir korku filmine dönüşerek “katliam modunda” kalıyor.  Önde gelen kripto para birimi BTC, 8 Şubat’tan bu yana ilk kez 40.000 dolar seviyesinin altına düştü ve şu anda 39.000 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para, kısa süre önce 45.750 dolar seviyelerinden 38.700 dolar seviyelerine kadar kaydı. Bu rakamlara bakıldığında Bitcoin fiyatı aniden 7.000 doları sildi. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, en büyük kripto paranın patlaması beklendiği gibi piyasanın geri kalanını karıştırdı. 

Bitcoin, Ethereum ve Ripple’da Beklenmedik Çöküş: Milyarlar Siliniyor!

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, şu anda yüzde 16’nın üzerinde bir düşüşle Mayıs başından bu yana en düşük seviyesi olan 2.941 dolara geriledi. Ripple da ciddi kayıplar veriyor ve yüzde 7’nin üzerinde düşüyor. Son dönemin yükselen yıldızları olan BNB ve Cardano ise yüzde 20’lik kayıplarla şaşırtıyor.  Internet Computer (ICP) ise top 10’un çöküş lideri oluyor ve yüzde 24’ten fazla kayıp veriyor. Toplam kripto para birimi piyasa değeri, 12 Mayıs’ta 2,5 trilyon dolara ulaştıktan sonra şu anda 1,8 trilyon dolar seviyesinde. 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.