Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fırladı! Piyasadan Yüzmilyonlar Silindi

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fırladı! Piyasadan Yüzmilyonlar Silindi

Bitcoin (BTC), birkaç haftanın en düşük seviyesinden aniden geri döndükten sonra, yüz milyonlarca dolar değerindeki kısa pozisyon (short) silindi. Ethereum, Ripple ve diğer altcoin’lerde BTC ile birlikte sert yükseldi.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fırladı! Yüzmilyonlar piyasadan silindi…

Bybt tarafından sağlanan verilere göre, son dört saat içinde büyük kripto para borsalarında 239,52 milyon dolar değerinde kısa pozisyon tasfiye edildi. Ayılar, yukarıda belirtilen süre zarfında kaydedilen tüm tasfiyelerin yüzde 91’ini oluşturdu.  Bitcoin, Bitstamp borsasında çok haftanın en düşük seviyesi olan 47.006 dolara kadar düştü. Bununla birlikte, lider kripto para birimi, saatler içinde yüzde 12’ye kadar yükselerek etkileyici bir geri dönüş gerçekleştirmeyi başardı.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fırladı! Piyasadan Yüzmilyonlar Silindi

Basın saati itibariyle Bitcoin, yüzde 5’ten fazla kazançla 52.380 dolardan işlem görüyor. Altcoin’ler de güçlü sıçradı ve tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri şu anda 1,94 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Yazım sırasında Ethereum yüzde 12’den fazla değer kazandı ve 2.450 doların üzerinde işlem görüyor. Ripple ise yüzde 8’den fazla yükseldi ve 1,13 doların üzerinde oturuyor. Top 10’un yükselen yıldızı ise yüzde 20’lik artışla Uniswap oluyor.

Elon Musk’un kripto sevgilisi olan Dogecoin kırmızı tahtada işlem gören tek altcoin!

Elon Musk’un kripto sevgilisi olan Dogecoin ise büyük kripto paralar arasında kırmızı tahtada işlem gören tek altcoin. Piyasa kısa süre önce gerçekleşen sert çöküşten sonra şimdi yeşiller açıyor. Neredeyse tüm kripto paralar yükseliş trendinde işlem görüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında yüzde 5,4 oranında artışla 52.380 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 979,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin yazım sırasında piyasa değeriyle 56,6 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.