Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash Yatırımcıları İçin Kritik Gelişme!

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash Yatırımcıları İçin Kritik Gelişme!

Singapur merkezli DBS Private Bank, Asya’nın bir banka tarafından desteklenen ilk kripto para birimi tröst hizmetini başlattı. Cuma günü yapılan bir basın açıklamasına göre DBS, müşterilerine bankanın tamamına sahip olduğu lisanslı tröst şirketi DBS Trustee aracılığıyla Bitcoin, Ethereum, XRP ve Bitcoin Cash olmak üzere dört varlığa kadar yatırım yapma ve yönetme olanağı sunuyor.

Güney Asya’da Bitcoin ve altcoin yatırımcıları için bir ilk

Singapur merkezli DBS, Asya’da Bitcoin (BTC) ve altcoin’lere yönelik bir tröst hizmeti sunan ilk banka oldu. Varlıklar, geçen yılın sonlarında başlatılan kripto para borsasında bulunan Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve XRP. Borsadaki fiat ticaret çiftleri ise Singapur doları, Hong Kong doları, ABD doları ve Japon yenidir. Birçok insana göre hamle, bölgedeki kripto para birimlerine bir meşruiyet katmanı ekliyor. Ayrıca sektördeki büyük figürlere güvenli olduğunu düşündükleri dijital varlıklara yatırım yapma imkanı sağlıyor.

Banka ayrıca, menkul kıymetlerin ve dijital varlıkların tokenleştirilmesini sağlıyor ve dijital varlıklar için banka düzeyinde saklama hizmeti sunuyor. DBS Private Bank grup başkanı Joseph Poom, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Son yıllarda, daha fazla müşteri ilgisini dile getirdi, dijital varlıklara yatırım yaptı. Bu eğilimin kripto para birimlerinin yaygın hale gelmesiyle hızlanmasını bekliyoruz.

DBS, kripto para borsasını Aralık ayında kurmuştu

Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash Yatırımcıları İçin Kritik Gelişme!

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere DBS, DBS Digital Exchange adlı yeni bir kripto para birimi borsası kurmuştu. Bu girişim, Singapur’un en büyük türevler ve varlık borsası olan SGX tarafından da desteklenmişti. Ancak burada yapılacak olan işlemlere yalnızca kurumsal ve akredite yatırımcılar erişebiliyor.  

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.