Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Artık Kira Ödemesi Olarak Kabul Ediliyor

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Artık Kira Ödemesi Olarak Kabul Ediliyor

KPG Funds, kripto para dalına giren en son Amerikan emlak firması oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Commercial Observer paylaşımına nazaran New York merkezli ofis geliştirici firma KPG Funds, kiracılarının kiralarını Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ödemelerine müsaade veriyor. CEO Greg Kraut, birkaç müşterinin ilgilendiğini tabir ettikten sonra şirketinin yeni ödeme seçeneğini sunmaya karar verdiğini tez ediyor.

KPG Funds, dijital varlıkları kabul etmek için Lüksemburg merkezli kripto para borsası Bitstamp’a kaydoldu. Kraut’a nazaran, emlak firması aldığı kripto parayı elinde tutmayı düşünebilir:

“Bu, dijital para ünitesini anında aktarmamıza yahut tutmamıza imkan tanır.”

Şirket, Manhattan’daki B ve C Sınıfı ofis mülklerini yenilemek ve müşterilerine “ısmarlama bir işyeri deneyimi” sunmak için satın aldı. Daha evvel bildirildiği üzere, ofis paylaşım devi WeWork, Nisan ayında kripto para ödemelerini kabul etmeye başlamıştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.