Bitcoin (BTC) Son 2 Haftanın En Düşük Seviyesine Geriledi, Schiff Düşüşün Devam Edeceğini Söyledi

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin (BTC) Son 2 Haftanın En Düşük Seviyesine Geriledi, Schiff Düşüşün Devam Edeceğini Söyledi

Bitcoin yaklaşık son 2 haftalık süreçte en düşük düzeyine geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Piyasa bedeline nazaran en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin, Bitstamp borsasında gün içi en düşük düzey olan 32.418 dolara geriledi. Başkan kripto para, Mayıs ayında şimdiye kadarki en büyük üçüncü aylık kaybını yaşadıktan sonra toparlanmak için uğraş ediyor.

En son düşüş, ABD’li müfettişlerin Colonial Pipeline bilgisayar korsanlarına ödenen 2.3 milyon dolarlık Bitcoin’i ele geçirmesinden sonra geldi. Michigan Üniversitesi’nde iktisat ve kamu siyaseti profesörü olan Justin Wolfers, haberlerin Bitcoin’in kullanım durumlarının sayısını daha da azalttığını söyledi:

“Hükümetin siber hatalıların çevrim içi cüzdanlarından Bitcoin’i nasıl alacağını bulduğuna dair haberler, muhakkak Bitcoin kullanım durumlarını daha da azaltıyor.”

Lakin Galaxy Digital’den araştırma lideri Alex Thorn, haksız bir biçimde elde edilen fonların bir cezai el koyma buyruğuna uymaya istekli bir ticaret masasına yahut bir kripto para borsasına aktarıldığını argüman ediyor. Bu, Bitcoin’in bir güvenlik açığına sahip olduğuna dair bir delil olmadığı manasına gelir.

Bitcoin Düşüş Yaşıyor

Eski Lider Donald Trump, Fox Business röportajında ​​Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak nitelendirdi ve bu kripto para ünitesi için diğer bir mümkün zıt rüzgar haline geldi.

Altın savunucularından Peter Schiff, sert bir tweet’te, Bitcoin’in yeni bir tepe yapamaması durumunda çöküşünün devam edeceğine ve nihayetinde 10.000 doların altına düşeceğine inanıyor.

Schiff, “Uzun vadeli bir #Bitcoin grafiğine objektif bir bakış Bitcoin’in yeni bir tepe yapmadan evvel fiyatın muhtemelen çizdiğim alt sarı çizgilerin yakınında çökeceği sonucuna varmasına yol açar. Aşağıya gerçek uzun bir yol var, oraya ulaşmak uzun sürmeyecek. HODL yaparken yeterli eğlenceler!” sözlerini kullandı.

Bitcoin 19 Mayıs’ta 30.000 dolara düştü ve akabinde 23 Mayıs’ta 31.144 dolara yükseldi ve kısa periyodik bir rahatlama rallisi ile bir arada 40.992 dolara çıktı. O vakitten bu yana BTC, 40.000 doların üzerinde kalmak için gayret veriyor.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 32.800 dolardan süreç görüyordu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.