Bitcoin (BTC) Satışları Ne Zaman Bitecek? Zincir Üstü Analist Açıklıyor

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin (BTC) Satışları Ne Zaman Bitecek? Zincir Üstü Analist Açıklıyor

Tanınan zincir üstü analist William Clemente, Bitcoin ve kripto para piyasasının genelinin perde ardında gördüklerini açıklıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son 24 saat içinde Bitcoin, yaklaşık %10’luk bir düşüşle 32.793 dolardan süreç gördüğü için zayıflık belirtileri göstermeye devam etti. Önde gelen akıllı kontrat platformu Ethereum da misal formda bedelinin %10.64’ünü kaybederek Bitcoin’i takip etti.

Kripto para piyasası yükseliş ivmesini sürdürmek için çaba ederken, Clemente 99.700 Twitter takipçisine BTC piyasasındaki satıcıların tükenme belirtileri göstermeye başladığını söylüyor.

“İki haftayı aşkın bir müddettir piyasa ziyanına satıyor. Lakin bu süreç neredeyse tamamlanmış üzere görünüyor.”

Bitcoin (BTC) Satışları Ne Zaman Bitecek? Zincir Üstü Analist AçıklıyorKaynak: Glassnode

Analist, Bitcoin’in Kasım ayından bu yana en yüksek oranda borsalardan çekildiğini ve kısa vadeli BTC sahipleri tarafından yapılan satışların artık uzun vadeli sahipler tarafından sönümlendiğini belirtiyor:

“Kısa vadeli sahipler satarken (STH) uzun vadeli sahipler (LTH) birikiyor. Lakin işin ilginçleştiği yer şu: geçen ay STH satışları LTH alışlarını dengeledi. Lakin, yedi gün içindeki LTH satın alımları artık STH satışlarını dengeliyor.”

Bitcoin (BTC) Satışları Ne Zaman Bitecek? Zincir Üstü Analist AçıklıyorKaynak: Glassnode

Clemente, piyasaya yeni girenlerin kapitülasyon yaşarken, Bitcoin’in konsolide olmaya devam etmesini beklediğini kelamlarına ekledi:

“Yeni piyasa iştirakçileri hala ziyanına BTC satıyor lakin bu kısa vadeli sahipleri artık uzun vadeli sahiplerin satın aldığı oranı geçmiyor. Bu sürecin tamamlanması biraz vakit alacaktır. Şimdilik sabır.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.