Bitcoin (BTC) Kırılım İçin Zorlarken, Analistler Yükselişin ‘Sınırları’ Konusunda Uyarıyor

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin (BTC) Kırılım İçin Zorlarken, Analistler Yükselişin ‘Sınırları’ Konusunda Uyarıyor

Bir kripto para gözlemcisi, kripto para fonlarının yeni ihraç edilmiş sermaye/nominal sermaye dağıttığını ve bunun da kripto para ünitesini daha yükseğe itiyor üzere göründüğünü söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin, son birkaç gündür daralan bir fiyat aralığında gidip gelerek yükseliyor üzere görünüyor. Kırılım belirtilerine karşın, birtakım analistler temkinli davranıyor. Bitcoin bu hafta %8’den fazla artarak 39.809 dolara kadar yükseldi.

Stack Funds’ın Kurucu Ortağı ve COO’su Matthew Dibb’e nazaran, kripto para fonları yeni ihraç edilmiş sermayeyi kullanıyor ve bu da kripto para ünitesini yükseltiyor üzere görünüyor.

Dibb, CoinDesk’e yaptığı açıklamada “sermaye dağıtımı/tahsisi için yeni başlangıç ​​tarihi çoklukla ayın birinci günüdür” dedi.

Ralli, düşük kaldıraçlı, spot odaklı bir hareket üzere görünüyor. Data sağlayıcı Glassnode’a nazaran, fonlama oranları -sürekli vadeli süreçlerde uzun konum tutmanın maliyeti- sıfıra yakın seyrediyor. Yükseliş tarafında fazla kaldıracı temsil etmek için yüksek bir fonlama oranı alınır.

Günlük grafik, kripto para ünitesinin iki haftalık simetrik üçgen (tıkanıklık) modelinden çıktığını ve daha fazla kazanımın olabileceğine işaret ediyor.

Dibb, “Bitcoin teknik olarak çok daha düzgün görünüyor” dedi. “Ancak, devam eden bir yükseliş trendinin itimadını yine kazanmak için evvelki kısa vadeli en yüksek düzeyi olan 40.904 doların üzerinde haftalık bir kapanış görmemiz gerekiyor.” Haftalık kapanış pazarı pazartesiye bağlayan gece TSİ 03:00’te gerçekleşiyor.

Singapur merkezli Delta Exchange’in kurucu ortağı ve CEO’su Pankaj Balani, toparlanma rallilerinin kısa ömürlü olmasını bekliyor.

Balani, “Satışların devam etmesini ve büyük arzın 45.000 doların üzerinde teklif edilmesini bekliyoruz.” dedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.