Bitcoin (BTC) ile İlgili Tweetler Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Olan 232 Bini Vurdu

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin (BTC) ile İlgili Tweetler Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Olan 232 Bini Vurdu

Bitcoin’den (BTC) bahseden tweetler, 24 saatlik bir müddet içinde 232.7k’lik yeni bir tepeye ulaştı. Rekor dün (20 Mayıs) kırıldı. Kimi Bitcoin tweetleri yatırımcıların paniklediğine işaret etse de çoğunluk, Bitcoin’in 50 bin dolarlık dayanağının tekrar kazanacağı konusunda optimist.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin ile ilgili Tweet sayısı son 24 saatte tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 232,7 bine ulaştı. Bu dönüm noktası, rekorun dün 20 Mayıs’ta kırıldığına dikkat çeken The Tie grubu tarafından yakalandı. Grup, Bitcoin ile ilgili artan tweet hacminin görselini sağlayan aşağıdaki tabloyu paylaştı.

Bitcoin (BTC) ile İlgili Tweetler Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Olan 232 Bini Vurdu

Santiment Feed grubu de ayrıyeten Twitter’da Bitcoin’i çevreleyen mevcut hassaslığı araştırdı ve devam eden FUD‘un kripto para trader’larının panik moduna girmesine neden olduğu sonucuna vardı. Ayrıyeten Bitmex’teki Bitcoin fonlama oranının %-0.25’lik rekor kıran bir bölgeye gittiğini ve bu da short’ların long konumları geride bıraktığını gösteriyor. Grup müşahedelerini aşağıdaki açıklama ve eşlik eden grafik aracılığıyla paylaştı.

Bitcoin’in 50.000 Dolarlık Seviyeyi Tekrar Kazanacağında Dair Umutlular

Santiment’teki grup, Bitcoin‘in 50 bin doları geri alıp almayacağını yahut 30 bin doların son düşük düzeyini yine test edip etmeyeceğini soran bir Twitter anketi yayınladı. Yazının yazıldığı sırada 1.500’den fazla Twitter kullanıcısı, Bitcoin’in 50.000 dolara tekrar ulaşacağını düşündüğünü söz etti.

42.000 Dolar Bitcoin İçin Kuvvetli Bir Pürüz

Bitcoin Çarşamba gününün en düşük düzeyi olan 30.000 dolardan % 41.5 artış gösterdi. Bununla birlikte, Bitcoin o vakitten beri 42 bin ila 40 bin dolar ortasındaki muazzam satış baskısı nedeniyle 39.400 dolara düştü.

Analistlere nazaran bir defa daha, bu fiyat alanı, Bitcoin’in tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 41.950 dolara ulaştığı Ocak ayı başlarında olduğu üzere kırılması sıkıntı olacak. Bu nedenle, tarih tekerrür ederse, Bitcoin bir ay kadar 42 bin dolar ile 30 bin dolar ortasında gidip gelebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.