Bitcoin (BTC), El Salvador’da Resmi Olarak Kullanılacak

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin (BTC), El Salvador’da Resmi Olarak Kullanılacak

Miami’de gerçekleştirilen Bitcoin 2021 konferansı ikinci gününde devam ederken, Jack Mallers’tan hayli kıymetli bir açıklama geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin kullanımını kolaylaştırma amacı için çalışan bir şirket olan Zap’in CEO’su Jack Mallers, yaptığı konuşma sırasında kıymetli noktalara değindi.

El Salvador’da 3 ay yaşadığını anlatan Mallers, orada havale yapmanın bile sıkıntı olduğunu bu sebeple Bitcoin’in benimsenmesinin daha kolay olabileceği belirtti:

Parayı düzeltebilirsen, dünyayı düzeltebilirsin. Bu büsbütün gereksinimi olanlara yardım etmekle ilgili. Ve ben [El Salvador’a] gittim ve orada yaşadım. Orada neredeyse üç ay yaşadım. Bir para toplamaya çalıştım. havale ödeme, bunu yapamadım.

Burada [El Salvador’da] kusursuz bir şey yaptık. Günde 20.000 El Salvadorlu dala giriyordu ve birçoklarının banka hesabı bile yoktu. Havale ücretsizdi, havale anında gerçekleşti. Lightning Network çalışıyor, gerçek vakitli olarak ülkenin GSYİH’sini iyileştiriyorduk.

El Salvador’un faal nüfusunun %70’inden fazlasının banka hesabı yok. Finansal sistemde değiller. Benden bir plan yazmama yardım etmemi istediler ve bitcoin’i birinci sınıf bir para ünitesi olarak gördüklerini ve bu insanlara yardım etmek için bir Bitcoin planı oluşturmamız gerektiğini söylediler.

Jack Mellers’ın bu kelamlarının akabinde, El Salvador Lideri konferansa imajlı olarak katıldı ve Bitcoin’in El Salvador’da yasal olarak kullanılacağını açıkladı. Bu Bitcoin açısından bir birinci olacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.