Bitcoin (BTC) Borsası, Hollanda Merkez Bankasına Karşı Açtığı Davayı Kazandı

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin (BTC) Borsası, Hollanda Merkez Bankasına Karşı Açtığı Davayı Kazandı

Bir Rotterdam mahkemesi, Hollanda’da faaliyet gösteren kripto para borsalarının artık cüzdan adreslerini doğrulamak için gerekli olmadıklarına karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC) trade platformu olan Bitonic’in yaptığı açıklamaya nazaran borsa, Hollanda Merkez Bankasına karşı (De Nederlandsche Bank) karşı büyük bir zafer kazandı.

Bitonic, Ocak ayının başında Hollanda Merkez Bankasını mahkemeye verdi. Borsanın maksadı hayli acımasız olan Müşterinizi Tanıyın (KYC) kuralına bir son vermekti. Bunun için bir ön önlem talebinde de bulunuldu.

Merkez bankası 2019 yılında kullanıcılarının cüzdanlarının legal denetleyicileri olup olmadığını doğrulamasını zarurî hale getirdi. Bu durum, saklılığın ihlal edilmesi olarak görüldü. Mahkeme kararı kaldırarak kurala bir son verdi.

Bitonic, doğrulama önlemlerini mümkün olan en kısa müddette kaldıracağını söylüyor. Örneğin, artık kullanıcılarından cüzdanlarının ekran manzaralarını talep etmelerine gerek kalmayacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.