Bitcoin (BTC), BitMEX Sayesinde Dogecoin’den (DOGE) Önce Ay’a Ulaşacak

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin (BTC), BitMEX Sayesinde Dogecoin’den (DOGE) Önce Ay’a Ulaşacak

Bitcoin, ay yarışını kazanıyor üzere görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para türevleri borsası BitMEX, Pittsburgh merkezli Astrobotic Technology’nin dördüncü çeyrekte Bitcoin’i hakikaten Ay’a göndereceğini duyurdu. Şirket, 1 BTC (baskı sırasında 36.400 dolar) içeren bir Bitcoin adresini kapsayacak, müdaheleye karşı sağlam bir holograma sahip fizikî bir kripto para basacak.

Kripto para, oluşturulacağı andaki Bitcoin fiyatını, BitMEX’in logosunu ve vazifenin ismini gösterecek.

BitMEX CEO’su Alex Höptner, Astrobotic’in gelecekteki Ay’a inişinin bir kesimi olmanın “son derece heyecan verici” olduğunu söylüyor:

“Benim günlük işim, fiat para ünitelerinin ötesinde kripto para potansiyelini keşfetmeye yardımcı olmak, bu yüzden dünyanın ötesinde uzayın varlığını keşfetme projesinin bir kesimi olmak son derece heyecan verici. Ay’a giden tüm Bitcoin konuşmaları için bunu yapacağız. Astrobotic’in ticari iniş aracını Ay’a yerleştirme teşebbüsünü desteklemekten daha keyifli olamazdık.”

Bu ortada SpaceX Dogecoin‘i 2022’de Ay’a gönderecek, yani Bitcoin’in oraya DOGE’dan evvel ulaşacağını belirtmekte yarar var.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.