Bitcoin Borsası Binance’den Tarihi Rekor: Tüm Çin Borsası Aşıldı!

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Borsası Binance’den Tarihi Rekor: Tüm Çin Borsası Aşıldı!

Çin’i yakından takip eden bir gazeteci Colin Wu, önde gelen Bitcoin ve kripto borsası Binance’in (BNB) bir başka rekorunun ayrıntılarını paylaştı.

Bitcoin Borsası Binance ve Yeni Rekorlar

Wu, Çin medyasının dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’in (BNB) yeni bir resmi olmayan rekorunu kaydettiğini duyurdu. Wu’nun son gönderisine göre, Binance’teki tüm spot ve türev işlem çiftlerinde işlemin net değeri, 24 saat içinde 168 milyar doların üzerinde yeni bir yüksek seviyeye ulaştı.

Gerçek döviz kurları göz önüne alındığında, bu miktar 1,08 trilyon Çin Yuanı’na eşit. Aynı zamanda, Çin’in Şangay ve Shenzhen Borsalarının yalnızca 883 milyar Yuanlık işlem kaydettiğini hatırlatalım. Wu, bu başarının Binance (BNB) yönetimi tarafından henüz onaylanmadığını vurguluyor. 2018 yılında girişimci ve mühendis Changpeng Zhao tarafından başlatılan Binance (BNB), ticaret çiftlerinin miktarı ve işlem hacmi açısından dünyanın önde gelen kripto para borsasıdır.

DOGE çılgınlığını en üst düzeye çıkarmak

Gündemdeki sıcaklığını koruyan kripto para birimi trendlerini en üst düzeye çıkarmak, Binance’in iş stratejisinin en önemli yönüdür. Platform, merkezi olmayan finansal protokollerin ve NFT odaklı projelerin tüm yerel varlıklarını listeleyen ilk borsa olarak dikkat çekiyor.

Bitcoin Borsası Binance’den Tarihi Rekor: Tüm Çin Borsası Aşıldı!

Dogecoin (DOGE) coşkusunun ortasında, Binance alışılmadık bir promosyon başlattı. Ulusal fiat para birimlerini yatıran Kenya, Güney Afrika, Mısır, Tanzanya ve Mauritius’tan kullanıcılar, Dogecoin cinsinden 10.000 $’lık airdropa katılma hakkı elde edecekler.

Bugün sabahın erken saatlerinde, Dogecoin (DOGE) önde gelen spot borsalarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 0,74 doların üzerine çıktı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.