Bitcoin Balinası, Yüzmilyonları Harekete Geçirdi!

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Balinası, Yüzmilyonları Harekete Geçirdi!

Bir Bitcoin balinası, tek bir işlemde Bitcoin’de 878 milyon dolar taşıdı. Blockchain.com’a göre, 877.598.640 dolarlık bir transferde 23.022 BTC’nin biraz üzerinde bir rakam taşındı. İşlem ücreti sadece 0.00109424 BTC veya yaklaşık 42.00 dolar olarak gerçekleşti. İşlem sırasında Bitcoin 38.120 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin Balinası, Yüzmilyonları Harekete Geçirdi!

Bitcoin işlemi

Bitcoin işleminin alıcıları, biri 500 BTC ve diğeri yaklaşık 22,522 BTC alan iki bilinmeyen adresti. Gönderen cüzdanda sıfır bakiye kaldı. BTC’nin büyük kısmını alan cüzdan daha sonra kendi başına bir işlem başlattı ve aynı zamanda küçük bir miktar BTC’yi bir cüzdana ve kalanını toplu olarak başka bir cüzdana gönderdi. Süreç birkaç kez devam etti ve yazı yazılırken, BTC’nin çoğu, başka türlü hiçbir kripto para göndermeyen veya almayan bu yeni cüzdanda yer aldı. Kriptokoin.com olarak baktığımızda hareketler bir borsa, kurum veya fonları yeniden organize eden bir birey olabilir. Ayrıca bir dizi tezgah üstü ticareti de temsil edebilirler.

Kripto paraların hiçbiri, BTC’nin açık piyasada satılabileceği bilinen herhangi bir kripto borsa adresine gitmiyor gibi görünüyor. Whale Alert’e göre, bu hafta şimdiye kadar, 100 milyon doların üzerinde Bitcoin içeren en az altı büyük transfer kaydedildi. Buna kripto para borsası Binance’den soğuk cüzdan firması Xapo’ya 3.500 Bitcoin transferi ve ters yönde Xapo’dan Binance’e yapılan 3.000 BTC transferi de dahildir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.