Bitcoin Balinası, Yüzmilyonları Borsaya Boşalttı! Piyasada Neler Yaşanıyor?

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Balinası, Yüzmilyonları Borsaya Boşalttı! Piyasada Neler Yaşanıyor?

Blockchain izleme platformu Whale Alert tarafından yayınlanan en son verilere göre bir Bitcoin cüzdanı 4.997 BTC’yi kripto para borsası Bitfinex’e taşıdı. Büyük balina işlemleri, dünyanın en büyük kripto para birimindeki fiyat istikrarı sebebiyle hafta sonu düşüş yaşadı.

Bitcoin balinaları hareketlendi

En son yapılan Bitcoin işleminin değeri yaklaşık 180 milyon dolar. En son işlem, bir BTC sahibinin 9.999 Bitcoin’i bilinmeyen bir kripto cüzdanına taşınmasından yaklaşık bir hafta sonra ortaya çıktı. Kripto analiz firması Santiment, Bitcoin milyonerleri tarafından BTC birikiminde bir artış olduğunu bildirdi. Analizlerine göre Mayıs 2021’in son haftasında büyük BTC cüzdanlarına yaklaşık 30.000 token eklendi. BTC balinalarının adresleri (100 ila 10.000 BTC bulunan adresler) şu anda 9 milyondan fazla token tutuyor.

Bitcoin Balinası, Yüzmilyonları Borsaya Boşalttı! Piyasada Neler Yaşanıyor?

En son 4.997 BTC’nin harekete geçirilmesinin ardından bir Bitcoin adresi de bir cüzdandan crypto.com borsasına yaklaşık 30 milyon dolarlık 800 token aktardı. Bitcoin’in volatilitesi, fiyat istikrarı nedeniyle bu haftanın başından bu yana hafifçe düştü. Kripto firması Bybt tarafından yayınlanan verilere göre son 24 saatte yaklaşık 373 milyon dolar değerinde BTC pozisyonu tasfiye edildi.

BTC ve kriptolara yönelik kurumsal ilgi artıyor

Kripto para piyasasındaki genel düşüşe rağmen son birkaç haftada BTC’nin benimsenmesi arttı. Bu haftanın başlarında BNY Mellon, İrlanda’da, özel bir birim ile BTC ve kripto para piyasasındaki varlığını geişletmeyi planladığını duyurdu. Ayrıca, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD’li milyarder ve Icahn Enterprises’ın kurucusu Carl Icahn, geçen hafta BTC ve kripto para birimleri hakkında olumlu yorumlarda bulundu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.