Bitcoin Balinaları Borsalara BTC Yığıyor! “Selloff Olabilir”

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Balinaları Borsalara BTC Yığıyor! “Selloff Olabilir”

Balinalar Bitcoin BTC’leri borsalara taşıyor. Bu durum kısa vadede daha fazla düşüş yönlü hareket olabileceğini düşündürüyor. En son düşüşleri takiben kripto para piyasasında çalkantılı bir kaç gün yaşandı. Bununla birlikte, saygın bir analiste göre, kısa vadeli düşüş yönlü olumsuzluk sona ermemiş olabilir. Ancak diğer blockchain metrikleri de uzun vadenin umut verici göründüğünü gösteriyor.

Bitcoin fiyatı

Geçtiğimiz iki gün, Bitcoin fiyatı için zorlu geçti. 12 Mayıs’ta yaklaşık 58.000 Dolar’dan dün 45.700 Dolar’a kadar düştü. Bu, Tesla’nın elektrikli araçları için ödeme olarak Bitcoin’leri kabul etmeyi bıraktıklarını açıklamasının hemen ardından gerçekleşti. Topluluk, Musk’ın Bitcoin’in çevresel etkisi konusundaki fikrini nasıl değiştirdiğine dair cevaplar ararken, fiyat bir ölçüde toparlandı. BTC şu anda yaklaşık 50.000 Dolar seviyesinde bulunuyor. Ancak popüler analitik kaynağı CryptoQuant’tan Ki Young Ju’ya göre, kısa vadede daha fazla düşüş yönlü hareket olabilir. Borsa girişleri tipik olarak satış baskısının göstergesi. Eğer bir kimse soğuk cüzdandan bir borsaya kripto para birimi gönderiyorsa büyük bir ihtimal onu satacaktır.

Bitcoin Balinaları Borsalara BTC Yığıyor! “Selloff Olabilir”

Bununla birlikte, yukarıdakilerden bağımsız olarak, başka bir blockchain metriği, uzun vadede pozitif bir duruma işaret ediyor. Yine konuyla ilgili içgörüler sağlayan CryptoQuant, borsalardaki stablecoin rezervlerinin büyümeye devam ettiğini ortaya koyuyor.

Bitcoin Balinaları Borsalara BTC Yığıyor! “Selloff Olabilir”

Borsalardaki stablecoinler, analistlerin mevcut piyasa duyarlılığını belirlemek için inceledikleri bir başka popüler ölçümdür. Piyasa koşullarını ölçmenin bir başka popüler yolu da Korku ve Açgözlülük Endeksidir. Bu yazının yazıldığı sırada, endeksin 26 baz puan olduğu yani piyasanın korku içinde olduğu görülüyor. Birçoğuna göre bu durum, yatırımcıların endişeli olduğunun bir işareti olabilir ve tarihsel olarak toparlanma için iyi bir fırsat anlamına gelebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.