Bitcoin Asya’dan gelen açıklamalarla düştü

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin Asya’dan gelen açıklamalarla düştü

Bitccoin, Japonya Merkez Bankası Lideri Haruhiko Kuroda’nın açıklamalarıyla yüzde 7’den fazla düşüş kaydederek 36 bin dolara hakikat gerilerken Ethereum 2 bin 500 dolara kadar düştü.

Kuroda, bir röportajda Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak çok az kullanıldığını söyledi. Sabit coinlerin de yasal standartlara uyması gerektiğini belirten Kuroda, sabit coinlerin gelecekte makul bir ödeme aracı olabileceğini söyledi.

Bitcoin Asya'dan gelen açıklamalarla düştü

Açıklamalar sonrasında Bitcoin 36 bin dolara kadar düşüş kaydederken Ethereum da yüzde 8’den fazla düşüşle 2 bin 500 dolara geldi. Litecoin yüzde 9’a yakın kıymet kaybederek 175 dolara düşerken XRP 0,88 cente geriledi. Bloomberg Galaxy Kripto Para Endeksi ise gün içerisinde yüzde 8,6 düştü.

Güney Kore’den kripto paralara vergi

Güney Kore de kripto para işletmeleriyle ilgili tedbirlerin artırılacağını ve böylelikle süreç şeffaflığının artırılacağını duyurdu.

Kripto paraların bir finansal eser ya da para ünitesi olarak tanınamayacağını vurgulayan Güney Kore hükümeti, kripto para süreçlerinden kazanılan gelirin Mayıs 2023’ten itibaren vergilendirileceğini söyledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.