Binance’e Giren SHIB, Zirveleri Gördü! Peki Neden Listelendi?

Kriptocat Haber Editörü
Binance’e Giren SHIB, Zirveleri Gördü! Peki Neden Listelendi?

Dogecoin “katili” olarak lanse edilen SHIBA INU (SHIB) fiyatı Binance’te %140’lık bir artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00005 dolara yükseldi.  Kriptokoin.com olarak bugün öğle saatlerinde de bildirdiğimiz üzere dünyanın önde gelen kripto para borsası, sektördeki en son şaka-tabanlı coin çılgınlığı olan Shiba Inu’nun listelendiğini duyurdu.

SHIB fiyatı, Binance’te listelendikten sonra uçuşa geçti

Listelenmenin sonucu olarak token fiyatı birkaç dakika içerisinde %60 kadar arttı ve 0,00002200 dolar ile yeni bir rekora ulaştı. Resmi listelemeden sonra, coin fiyatı Binance’te 0,00005 dolara fırlamaya devam etti.

Peki, önde gelen borsanın SHIB’i listelemesine neden olan şey neydi? Bazılarına göre bu, muazzam miktardaki işlem hacmi ile açıklanabilir. CoinGecko’ya göre şaka-coin’inin toplam hacmi son 24 saat içinde 6.5 milyar doları geçti. Ancak açıklamada Binance, coin’e yatırım yapılmadan önce yatırımcıların dikkat etmesi gereken birkaç faktörü özetledi.

Binance, Shiba Inu konusunda yatırımcıları uyardı

Binance’e Giren SHIB, Zirveleri Gördü! Peki Neden Listelendi?

Binance, uyarının token konsantrasyonu ile ilgili olduğunu söyledi. Önde gelen cüzdanlar, toplam arzın sırasıyla %50.5, %7 ve %3’ünü tutuyor. Binance, SHIB coin’inin doğasını “normalden daha yüksek risk oluşturan, nispeten yeni bir token,” olarak açıklıyor. Ayrıca “yatırımcılar, özellikle listelemeden sonra artan fiyat volatilitesi nedeniyle dikkatli bir şekilde alım satım yapmalıdır,” diyor. Tüm bunlara ek olarak, uzmanlara göre, Binance listelemesi aşağıdaki faktörlerle de açıklanabilir:

  • Hacim çok büyük ve Binance’in bu işlem ücreti getirisini Huobi’ye bırakması imkansız. SHIB listelemesiyle tüm hacmi Huobi’den geri alacak.
  • DOGE, piyasa değerine üçüncülüğü almak üzere. Üçüncü sırada da Binance Coin (BNB) bulunuyor. SHIB listelemesi ile Binance, insanların DOGE odağını kaybetmesine ve hashrate’ini düşürmesini sağlamak istemiş olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.