Binance Yeni Launchpool Projesini Duyurdu: Bu Altcoin’i Listeleyecek!

Kriptocat Haber Editörü
Binance Yeni Launchpool Projesini Duyurdu: Bu Altcoin’i Listeleyecek!

Öncü Bitcoin borsası Binance, kullanıcıların BNB, BUSD ve DOT tokenlerini stake etme karşılığında yeni token ödülleri kazanabilecekleri yeni bir ürün olan Launchpool’u piyasaya sürdü. Borsa, bugün yeni Launchpool projesini duyurdu: Altcoin projesi Automata Network (ATA)! Borsa bu altcoin’i 07.06.2021 tarihinden Innovation Zone platformunda listeleyeceğini de açıkladı.

Binance’nin yeni Launchpool altcoin projesi belli oldu: Automata Network (ATA)!

Popüler Bitcoin ve altcoin borsası Binance, bugün yeni Launchpool projesini duyurdu. Borsanın açıklamasına göre, yeni Launchpool projesi Automata Network (ATA) oldu. Borsa konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Kullanıcılar, 02.06.2021 tarihinden başlayarak, 30 gün boyunca ATA tokenlerini toplamak için BNB, BUSD ve DOT tokenlerimi üç ayrı havuzda stake edebilecekler. Binance daha sonra ATA’yı 07.06.2021 tarihinden Innovation Zone platformunda listeleyecek ve ATA/BTC, ATA/BNB, ATA/BUSD ve ATA/USDT ticaret çiftleri ile işlemleri aktifleştirecek.

Binance Yeni Launchpool Projesini Duyurdu: Bu Altcoin’i Listeleyecek!

Kripto para projesi Automata Network (ATA) nedir?

Automata Network, birden fazla Blockchain’de dApp’ler için bir gizlilik ara katman yazılımı sağlayan merkezi olmayan bir hizmet protokolüdür. Protokol, Trusted Execution Environments (TEE) ile birlikte en son şifreleme ve gizlilik koruma algoritmalarından yararlanarak Anonymous Voting and Miner Extractable Value (Anonim Oylama ve Madenci Çıkarılabilir Değer (MEV)) Minimizasyonu gibi çeşitli kullanım durumlarına olanak tanır.

Binance Yeni Launchpool Projesini Duyurdu: Bu Altcoin’i Listeleyecek!Otomatlar ara katman yazılımı benzeri çözüm yığını | Kaynak: Automata Network

Automata Network, işlemleri belirli bir sıraya göre düzenlediği için önden hareketsiz bir bölge oluşturmayı amaçlayan bir MEV minimizasyon çözümü olan Conveyor’u geliştiriyor. Bu, kötü niyetli aktörlerin (1) imza uyuşmazlığı nedeniyle Konveyör çıktısına yeni işlemler eklemesini veya (2) işlemler ağ boyunca yayınlandığından sipariş edilen işlemleri silmesini imkansız hale getirir. ATA, Automata Network’ün yerel yardımcı program tokenidir ve aşağıdaki mevcut ve planlanmış kullanım durumlarına sahiptir:

 • Yönetim: ATA tokeni sahipleri teklifler, platform özellikleri ve ağ parametreleri oluşturabilir ve bunlara oy verebilir.
 • Madencilik ödülleri: Bilgi işlem ve depolama madencileri, uygulamaları çalıştırarak ve ağdaki kullanıcılar için işlemler gerçekleştirerek ATA tokenleri kazanır.
 • Protokol ücretleri: Kullanıcılar madencilere depolama ve hesaplama işleri için ödeme yapar.
 • Geode tahsisi: Kullanıcılar, Geode müzayedelerine katılmak için ATA tokenlerini bağlayabilir.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Witness, Automata Network’ün sıfır GAS maliyetiyle yönetime katılırken kimliklerini açıklamak istemeyen seçmenler için sunduğu off-site oylama yönetim çözümüdür. Seçmen, oy kullanma yetkisini başka adreslere de devredebilir. Witness ayrıca Ethereum, Binance Smart Chain ve diğer Substrate tabanlı EVM uyumlu zincirleri de destekler. Toplam ATA arzı 1.000.000.000’dir ve Binance’de listelendikten sonra dolaşımdaki arz %17,2 olacaktır.

Binance Yeni Launchpool Projesini Duyurdu: Bu Altcoin’i Listeleyecek!

Automata Network (ATA) token satış detayları

 • Token Adı: Automata Network (ATA)
 • Maksimum token kaynağı: 1.000.000.000 ATA
 • Launchpool token ödülleri: 40.000.000 ATA (maksimum token arzının %4’ü)
 • İlk Dolaşan Arz: 172.252.000 ATA (maksimum token arzının %17,2’si)
 • Akıllı Sözleşme Adresi: ATA (ERC-20); ATA (BEP-20)
 • Stake Koşulları: Üst sınır yok. KYC gerekmez

Desteklenen Havuzlar:

 • Satek BNB: ödül olarak 28.000.000 ATA (%70)
 • Stake BUSD: 4.000.000 ATA ödül (%10)
 • Stake DOT: Ödüllerde 8.000.000 ATA (%20)
 • Farming Dönemi: 02.06.2021- 01.07.2021

Not: Tokenler aynı anda yalnızca bir havuzda stake edilebilir. Örneği; Kullanıcı A, aynı BNB‘yi aynı anda iki farklı havuza paylayamaz, ancak BNB’lerinin %50’sini A havuzuna ve %50’sini B havuzuna tahsis edebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.