Binance Yeni Altcoin Listeledi! Fiyat Fırladı

Kriptocat Haber Editörü
Binance Yeni Altcoin Listeledi! Fiyat Fırladı

Binance bugün yeni bir Altcoin listeledi. Borsadan yapılan açıklamada artık kullancıların işlem yapabileceği belirtildi.

Binance ve Altcoin listeleme açıklaması

Binance, bugün bir açıklama yaparak yeni bir altcoin listelediğini duyurdu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Binance 14 Mayıs 2021 Türkiye Saati ile saat 15:00’da Arweave’i (AR) listeledi. Kullanıcılar artık AR/BTC, AR/BNB, AR/BUSD ve AR/USDT işlem çiftleri için açık ticaret yapabilirler.

Arweave (AR) nedir?

Arweave, blockweave teknolojisi üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir depolama ağıdır. Proje, çeşitli topluluk odaklı uygulamaları ve platformları barındıran kalıcı merkezi olmayan bir web olan temel bir permaweb geliştiriyor. AR, Arweave’nin yerel fayda token’idir. Token madencileri ödüllendirmek ve Arweave ağındaki işlemler için ödeme yapmak için kullanılıyor. 

Bu listelemenin ardından Arweave (AR) fiyatında önemli bir artış meydana geldi. AR fiyatı gün içerisinde 77 Dolar seviyesine kadar yükseldi. Yazının yazıldığı sırada AR fiyatı 31.8 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Binance Yeni Altcoin Listeledi! Fiyat Fırladı

Borsaların listeleme haberleri genellikle kripto para birimlerinin fiyatına olumlu yansıyor. Özellikle fiyat artışlarının yaşanması koin’lerin daha fazla müşteri bulabilmesine bağlanıyor. Artan müşteri sayısı aynı zamanda artan hacim anlamına da geliyor. Bu nedenle koin’lerin hacimlerindeki artış fiyata da son derece olumlu yansımış oluyor. Buradan yatırımcı da kazançlı çıkmış oluyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.