Binance ve Dev Borsalara Yüzmilyonlarca Ripple Boşaltıldı! XRP Ne Durumda?

Kriptocat Haber Editörü
Binance ve Dev Borsalara Yüzmilyonlarca Ripple Boşaltıldı! XRP Ne Durumda?

Düzenli olarak büyük kripto para transferlerine ilişkin verileri yayınlayan kripto izleme botu Whale Alert, son günlerde 101.5 milyon tokenlik devasa Ripple (XRP)’ın taşındığını paylaştı. Şu anda ABD makamları tarafından soruşturma altında olduğu iddia edilen Binance ve diğer birkaç üst düzey kripto borsası, bu devasa XRP miktarını transfer alan kısımda yer aldı.

Binance ve Dev Borsalara Yüzmilyonlarca Ripple Boşaltıldı! XRP Ne Durumda?

Ripple transferi ile 101.5 milyon XRP hareket halinde

Son 24 saat içerisinde Ripple, ezerv cüzdanlarından biri olan RL43-EE’ye 10 milyon XRP tokeni gönderdi. Olası hedefler, dahili kullanım ve operasyonel giderlerin karşılanması olarak düşünülüyor. Başka bir Ripple cüzdanı olan RL18-VN ise XRP’yi Ripple’dan kripto para borsalarına göndermek için kullanılıyor.

Özellikle, son birkaç haftadır Ripple, XRP’yi Çin’in en büyük borsası Huobi’ye gönderiyor. Bu hafta günlük 5,4 milyon XRP yollandı. Geçen hafta Huobi’ye gönderilen günlük XRP miktarı yedi milyon tokendi. Şaşırtıcı miktardaki XRP’yi blockchain’de taşıyan diğer büyük oyuncular ise Binance, Bittrex, Bybit oldu. En fazla kripto, Bybt tarafından Binance’e taşındı. Bybt, 59.5 milyon XRP taşıdı. Genel olarak toplamda 139.941.964 dolarlık XRP hareket ettirildi.

XRP, bu transferlerden etkilenmemiş gibi görünüyor, yazım anında 1.41 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %5.8 oranında yükseldi.

Binance soruşturma altında mı?

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere bir Bloomberg raporuna göre Perşembe günü Binance Holdings Ltd., kara para aklama ve vergi kaçakçılığı iddiaları üzerine ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ve İç Gelir Servisi (IRS) tarafından yürütülen bir soruşturmanın hedefi haline geldi. Ancak henüz Binance aleyhine belirli bir suçlama yapılmadı ve borsa, düzenleyicilerle çok ciddi bir şekilde işbirliği yaptığını söylüyor. Binance CEO’su CZ de işbirliği içerisinde olduklarını dile getirdi, Bloomberg makalesinin başlığının yanlış bir şekilde atıldığını belirtti.

Bu yılın başlarında da Binance’in ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından soruşturma altında olduğu bildirilmişti. Binance CEO’su Changpeng Zhao yine bu haberi FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) olarak etiketleyip görmezden geldi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.