Binance Şimdiye Kadarki En Büyük Bitcoin Boşaltımını Gördü! Neler Oldu?

Kriptocat Haber Editörü
Binance Şimdiye Kadarki En Büyük Bitcoin Boşaltımını Gördü! Neler Oldu?

Bitcoin (BTC)’in fiyatı geçtiğimiz gün önce 40 bin doların, ardından 35 bin doların altına inerek düşüş hissini tetikledi. BTC, en yüksek seviyelerinden neredeyse %50’lik bir düşüş yaşadı. Bu durum, son fiyat hareketini 2017’nin en kötü düşüşlerine paralel hale getirdi. NewsBTC’den Samuel Wan’a göre şu anda Bitcoin 200 günlük hareketli ortalamayı tutuyor ve erken saatlerde kısa bir süre bu seviyenin altında kaldı.

Bitcoin (BTC) düşmanları bıçaklarını biliyor

Trader William Clemente III, Binance’teki Bitcoin girişlerinin 27 bin birim civarında olduğunu açıklayıp daha önce hiç bu kadar yüksek bir seviyeye ulaşmadığını belirtti. Bu durum, satıcıların varlıklarını tasfiye etmeye hevesli olduğunu gösterdi.

Binance Şimdiye Kadarki En Büyük Bitcoin Boşaltımını Gördü! Neler Oldu?Binance’teki Bitcoin girişleri. Kaynak: Twitter

Bu sırada altın hayranı Peter Schiff, BTC’yi enflasyonist bir koruma olarak satın alan şirketleri hedefleyerek Bitcoin satışına ağırlık verme fırsatını yakaladı. Schiff, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor tarafından verilen tavsiye için “aptalca tavsiye” çağrısında bulundu ve BTC kayıplarının artık beklenen yıllık enflasyon oranını çok aştığını söyledi. Ayrıca, “Şu anda gemiden atlamanın tam zamanı” diyerek BTC’den çıkma yönünde tavsiye verdi:

Michael Saylor’ın yıllık enflasyon oranına karşı korunmak için bilançolarına Bitcoin ekleme yönündeki kötü tavsiyesine uyan CEO’lar, bir ay içinde “riskten korunma varlığı” olarak aldıkları BTC’lerinde %34 oranında kayıp gördü. Bu, 17 yıllık enflasyon kaybına eşit oluyor. Fişi çekme zamanı!

Binance Şimdiye Kadarki En Büyük Bitcoin Boşaltımını Gördü! Neler Oldu?

Saylor, şirketler için Bitcoin’i tanıtan önemli bir figür olmuştur. Bu yılın başlarında MicroStrategy, MicroStrategy’nin hazine stratejisi olarak BTC’ye yatırım yapma konulu kitabını paylaştığı çevrimiçi bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Etkinliğe 1.400’den fazla firma katıldı. Schiff’e yanıt olarak Saylor, son 12 ayda Bitcoin’e karşı altının getirisinin -%77 oranında olduğunu gösteren bir ekran görüntüsü yayınladı. Bu, Schiff’ten çılgınca bir patlama yarattı. Ardından Saylor’u altın vs Bitcoin argümanı hakkında tartışmak istemediği için korkak olarak nitelendirdi:

Tweet’lerime alakasız yanıtlar göndermek yerine neden benimle tartışmayı kabul etmiyorsun? Şimdiye kadar tartışmak için sunulan her fırsatı geri çevirdiniz. Benim için gerçekten yüzleşmekten ve saçma görüşlerini savunmaktan korktuğun çok açık, bu yüzden korkak bir insanın seçeceği çıkış yolunu seçiyorsun.

Binance Şimdiye Kadarki En Büyük Bitcoin Boşaltımını Gördü! Neler Oldu?

MicroStrategy, elindeki BTC’leri artırmaya devam ediyor

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere dipten almaktan vazgeçmeyen Saylor, MicroStrategy’nin 10 milyon dolarlık daha Bitcoin satın aldığını duyurdu. MicroStrategy patronu bir tweet’te, firmanın ek 229 BTC aldığını, bu süreçte 10 milyon dolar harcadığını söyledi. Bu durum, şirketin toplam BTC’lerini 92.079 yapıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.