Binance CEO’su, Yatırım Yaptığı Kripto Paraları Açıkladı!

Kriptocat Haber Editörü
Binance CEO’su, Yatırım Yaptığı Kripto Paraları Açıkladı!

Wu Blockcain, dünyanın en tanınmış kripto para girişimcilerinden biri olan Binance CEO’su Changpeng Zhao ile yapılan bir röportajı paylaştı. Çin medyasına konuşan CZ, kişisel servet tahsislerini ve daha önce bilinmeyen gerçekleri aktardı.

Binance CEO’su Bitcoin için evini sattı’

Röportaja göre Zhao 2013 yılında Bitcoin (BTC) whitepaper’ını okudu. Bir yıl sonra da Bitcoin (BTC) satın almak için Şangay’daki evini sattı. Zhao, 12 ayda evinin fiyatının iki katına çıktığını da Bitcoin’in fiyatının yüzde 66 düştüğünü paylaştı. Ancak Binance CEO’su, Bitcoin’lerini satmadığını defalarca açıkladı.

Borsa, kurumsal odaklı hizmetleriyle 2020 yılında iyice popülerleşirken, 2018’deki ayı sezonunun Binance’in ilerlemesi için iyi olduğundan emin olduğunu açıkladı. Ardından Zhao, Binance işlemlerine biraz ışık tuttu. En büyük çoklu-imza cüzdanı, şu veya bu işlemi yetkilendirmek için 15 anahtardan yedisine ihtiyaç duyuyor. Bu sırada, 3 milyon doların altındaki harcamaların kendisinin onayını gerektirmediğini söylüyor.

Binance CEO’su, Yatırım Yaptığı Kripto Paraları Açıkladı!

“Yalnızca BTC ve BNB”

CZ, kişisel servetinin yüzde 99’unu kripto para birimi olarak tutuyor. Bunların çok Binance Coin (BNB) iken, yüzde bir kaçı Bitcoin’e (BTC) tahsis edilmiş durumda. CZ, ayrıca Binance Smart Chain (BSC) ve Ethereum (ETH) arasındaki karşılaştırma konusuna değindi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere birçok insan BSC’yi, genellikle Ethereum taklitçisi olmakla suçluyor. Changpeng Zhao, Ethereum’un “Mercedes olarak düşünülebileceğini”, ancak Binance’in akıllı sözleşme platformunun “10 kat daha hızlı bir Mercedes” olarak görülebileceğini vurguladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.