Binance CEO’su: Bu Altcoin’in Hayranıyım! Portföye Ekleyebilirim

Kriptocat Haber Editörü
Binance CEO’su: Bu Altcoin’in Hayranıyım! Portföye Ekleyebilirim

Bir Bitcoin parodisi olarak başlayan altcoin projesi Dogecoin, şimdiye kadar bazıları için güvenilir bir değer deposuna dönüştü. Komedi kripto para birimi, 2013’teki başlangıcından bu yana, büyük ölçüde Tesla patronu ve teknoloji milyarderi Elon Musk gibi önemli kişiliklerinin paylaşımlarının bir sonucu olarak iyi gidiyor. Şimdi de kervana Binance CEO’su katıldı.

Binance CEO’su: Popüler altcoin Dogecoin’in hayranıyım! Portföye ekleyebilirim

Popüler altcoin Dogecoin’e ilgi gösteren en iyi kişiler arasında en sonuncusu, Çinli-Kanadalı girişimci ve en iyi kripto borsası Binance’in CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’dur. Changpeng Zhao, kripto paranın son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,70 dolara yükselmesinin ardından parodik kripto para biriminin performansındaki şaşkınlığından bahsetmişti. Binance CEO’su üst üste ikinci gün başka bir ATH kaydeden DOGE’nin sevdiği bazı kriptolar arasında olduğunu belirtti. 

Binance CEO’su: Bu Altcoin’in Hayranıyım! Portföye Ekleyebilirim

Köpek temalı kripto para birimine duyduğu yeni aşkla bile Changpeng Zhao, portföyünde kripto parayı tutmadığını belirtti. Bununla birlikte Changpeng Zhao, kripto parayı portföyüne ekleyebileceğini, özellikle de son zamanlardaki agresif rallisine tanık olduğunu belirtti. Changpeng Zhao, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’de yaklaşık %30 hisseye sahip ve Forbes tarafından 1,9 milyar dolarlık net değerle 2021’de en büyük kripto para milyarderlerinden biri olarak gösteriliyor.

Dogecoin, 2021’in başından bu yana %14.000’i üzerinde büyük ölçüde yükseldi

Bilgisayar meraklıları ve BT mühendisleri, kripto para birimi projeleri için ciddiyetle çalıştılar ve çalışmalarının piyasada meyve vermesini hayal ederken, Dogecoin’in mucidleri benzer görüşlere sahip değil. Dogecoin mucidleri olan Billy Markus ve Jackson Palmer, projeye yönelik bu tür özlemlerle ilgili hiçbir şeye sahip değiller. Köpek temalı kripto para birimi projesi, Aralık 2013’te bir şaka para birimi olarak başladı. Doge, Bitcoin’in komik bir kargaşası ve o zamandan beri dünyanın en iyi kripto para birimlerinden biri olma yolunda ilerledi ve 2021’in başından bu yana %14.000’i üzerinde büyük ölçüde yükseldi.

Binance CEO’su: Bu Altcoin’in Hayranıyım! Portföye Ekleyebilirim

Elon Musk’un aralıksız PR çalışmaları ve Snoop Dogg, Soulja Boy, Mark Cuban, Jake Paul gibi ünlü kişilerin gösterdiği ilgiyle Dogecoin, rakiplerini geride bıraktı. Şimdi altcoin projesi, analistlere göre yazım sırasında 27 milyar doların üzerinde bir işlem hacmiyle “Ay’a gidiyor” gibi görünüyor. Şimdi, Changpeng Zhao da kripto paraya eşit derecede ilgi gösteriyor. Oando’nun piyasa analisti Edward Moya, Doge’nin  yeniden canlanmasını SNL etkinliğine bağlıyor. Elon Musk, ne kadar DOGE sahibi olduğunu açıklamamış olsa da Doge topluluğu portföyünde önemli miktarda kripto para bulundurduğundan emin. Milyarderin bir süre önce yürümeye başlayan çocuğu X Æ A-XII için biraz Dogecoin satın aldığını açıkladığını hatırlayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.