Binance, Birçok Kaldıraçlı Token İşlemini Geçici Olarak Durdurdu

Kriptocat Haber Editörü
Binance, Birçok Kaldıraçlı Token İşlemini Geçici Olarak Durdurdu

Bugün, kripto para piyasası oldukça hareketliydi. Bu hareketliliğin ortasında kripto para borsası Binance, bazı işlemleri askıya aldığını açıkladı. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere borsa, ağ tıkanıklığı sebebiyle Ethereum ve ERC20 tokenleri için çekim işlemlerini askıya almıştı. Ardından kaldıraçlı bazı işlemlerin geçici olarak durdurulduğu duyuruldu. İşte detaylar…

Binance, kaldıraçlı tokenlerin alım satımını geçici olarak askıya aldı

Kripto para borsası, bugün 17:00 civarında yaptığı bir duyuruda “BTCUP, BTCDOWN, ETHUP, ETHDOWN, BNBUP ve BNBDOWN hariç tüm Binance Kaldıraçlı Tokenlerin alım satımını geçici olarak askıya aldığını” bildirdi. Tüm Binance kaldıraçlı tokenleri için abonelik ve kullanım, geçici olarak duraklatıldı. Etkilenen kaldıraçlı token ticareti açıldığında ise borsa, yeni bir duyuru yapılacağını söyledi.

Binance’in kaldıraçlı tokenleri, piyasa hareketine paralel olarak kısa vadeli bahisler ile işlem yapmak için tasarlanmış tokenlerdir. Dolayısıyla uzun vadeli elde tutulması risklidir. Çünkü bu tokenler, alınan pozisyon lehine fiyat hareketi yaşanmazsa, yerleşik bozulmalara sebebiyet olabiliyor.

Kripto para borsası, Ethereum ve ERC20 tokenlerinin çekimini de askıya almıştı

Daha önce de bildirdiğimiz üzere borsa, Ethereum ve ERC20 tokenlerinde çekim işlemlerini askıya almıştı. Sebep olarak ise ağdaki tıkanıklığı göstermiş, yüksek işlem ücretlerine dikkat çekmişti. Kripto para birimi borsası ardından, 17:30 civarında, bu işlemlerin yeniden faaliyete geçtiğini tweetledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.