Bilişim Teknolojisi Devi Globant, 500.000 Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Satın Aldı

Kriptocat Haber Editörü
Bilişim Teknolojisi Devi Globant, 500.000 Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Satın Aldı

Bilançosuna Bitcoin ekleyen son büyük şirket bilişim teknolojisi devi Globant oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Globant, 2003 yılında kurulmuş ve merkezi Arjantin’de bulunan bir bilişim teknolojisi ve yazılım geliştirme şirketler kümesidir. İngiltere, Birleşik Krallık, Brezilya, Hindistan, Meksika, İspanya ve daha fazlası dahil olmak üzere dünya çapında ondan fazla ofisi vardır.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na yapılan yakın tarihli bir belgeye nazaran, Globant, “yalnızca Bitcoin’den oluşan kripto varlıklarından toplam [500.000 dolarlık] satın aldı.” Tahsis, 2021’in birinci çeyreğinde gerçekleşti ve şirket BTC yatırımını “maddi olmayan varlıklar” portföyüne ekledi. 

Böylece bilişim devi, geçtiğimiz aylarda bilançosuna BTC ekleyen öteki birçok büyük şirkete katıldı.

Muhtemelen en Bitcoin yanlısı şirket MicroStrategy oldu. NASDAQ’ya yer alan şirket birinci satın alımını Ağustos 2020’de gerçekleştirdi ve birikimlerini giderek ağırlaştırdı. Şu an itibariyle Michael Saylor’un şirketi MicroStrategy’de 90.000’den fazla Bitcoin bulunuyor.

Akabinde gelen başka değerli isimler ortasında MassMutual ve One River Asset Management yer alıyor. Elon Musk’ın Tesla’sı bile Ocak 2021’de 1.5 milyar dolar ayırarak Bitcoin kervanına katılmıştı. Birtakım tartışmalara karşın, elektrikli araba üreticisi BTC durumunun birçoklarını hala elinde tutuyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.