Biden Yönetimi, Fidye Yazılımı Saldırılarıyla Mücadele Edecek

Kriptocat Haber Editörü
Biden Yönetimi, Fidye Yazılımı Saldırılarıyla Mücadele Edecek

ABD hükümeti, fidye yazılımı hücumlarına pürüz olma gayesiyle, kripto izleme ve amaliz yeteneklerini güçlendirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Basın Sekreter Yardımcısı Karine Jean-Pierre, Biden idaresinin ABD, Kanada ve Avustralya’da fabrikaları bulunan dünyanın en büyük et üreticisi JBS’yi amaç alan bir fidye yazılımı saldırısının farkında olduğunu söyledi.

Jean-Pierre, fidye yazılımıyla uğraşın bir Beyaz Saray önceliği olduğunu ve bu çeşit akınlara karşı müdafaa uğraşları doğrultusunda, hack’lerle kontaklı kripto süreçlerini izlemek için yeni araçlar geliştirileceğini belirtti.

“Başkan Biden, artan fidye yazılımı tehdidini ele almak için stratejik inceleme başlattı. Birincisi, fidye yazılımı altyapısının ve özel kesimle yakın çalışan aktörlerin dağıtımı. İkincisi, hacker’ları barındıran ülkeleri sorumlu tutmak için memleketler arası bir koalisyon kurmak ve tıpkı vakitte cezai süreç uygulamak, takip edebilmek için kripto para ünitesi tahlilini genişletmek ve USG’nin fidye yazılımı siyasetlerini gözden geçirmek.”

FBI, JBS hack’ini, bilgisayar üreticisi Acer, Apple tedarikçisi Quanta Computer ve döviz borsası Travelex’e yönelik evvelki makus gayeli yazılım akınlarında da rol oynayan REvil yahut Sodinokibi olarak bilinen Rusya merkezli bir kümeyle ilişkilendiriyor.

“Beyaz Saray bu bahisle ilgili direkt Rus hükümetiyle temasa geçti ve sorumlu devletlerin fidye yazılımı hatalılarını barındırmadığı bildirisini verdi.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.