Beyaz Saray’ın Ünlü Danışmanı Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı!

Kriptocat Haber Editörü
Beyaz Saray’ın Ünlü Danışmanı Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı!

Beyaz Saray’ın üst düzey teknoloji danışmanlarından ve anti-tröst uzmanlarından biri olan Tim Wu, elinde Bitcoin ve bir altcoin tutuyor. Politico tarafından yayınlanan bir rapora göre Wu’nun şu anda milyonlarca Bitcoin (BTC) ve Filecoin’i (FIL) bulunuyor.

Beyaz Saray’dan Tim Wu, altcoin yatırımcısı çıktı!

Raporlara göre Wu’nun yakın zamanda açıkladığı ve değerinin 1 milyon ila 5 milyon dolar arasında olduğunu tahmin ettiği bir miktar Bitcoin’i bulunuyor. Ayrıca, danışmanın, dijital depolama ve veri alma platformu olan Filecoin’in yerel coin’i olan FIL’e yönelik yatırımı da bulunuyor. Bu yatırımın 100.000 ile 250.000 dolar arasında olduğu belirtiliyor. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Filecoin, ICO’sundan yaklaşık 3 yıl sonra, 2020’nin Ekim aylarında mainnet’ine geçmişti.

Beyaz Saray’ın Ünlü Danışmanı Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı!

ABD Başkanı Joe Biden, Mart ayında Wu’yu Ulusal Ekonomik Konsey’de teknoloji ve rekabet politikasından sorumlu özel asistan olarak atadı. Görev süresinden önce, Columbia Hukuk Okulu’nda ders verdi, ancak ABD Eski Başkanı Barack Obama’nın Federal Ticaret Komisyonu ve Ulusal Ekonomik Konseyi’nde de farklı bir rolde görev aldı.

Anonim kaynaklara göre Wu, kripto para konularından kaçınıyor

Danışman; bilgi, iletişim platformları ve internet hakkında çok sayıda akademik makalenin yanı sıra birkaç kitap yazdı. Büyük teknoloji şirketlerinin sahip olduğu gücü uzun süredir eleştiriyor. 2002 yılında ise “ağ tarafsızlığı” terimini ortaya attı. İsimsiz bir yetkili Politico’ya verdiği demeçte, Wu’nun, finansal çıkarları nedeniyle genel olarak “Bitcoin veya kripto para birimini içeren belirli konulardan” kaçındığını söyledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.