Beşiktaş’tan “Beşiktaş Coin, Beşiktaş Fan Token, BJK Coin” Uyarısı Geldi

Kriptocat Haber Editörü
Beşiktaş’tan “Beşiktaş Coin, Beşiktaş Fan Token, BJK Coin” Uyarısı Geldi

Beşiktaş JK, resmi web sitesi üzerinden bir duyuru yayınlayarak, uydurma kripto para teşebbüslerine karşı taraftarları uyardı. Yayınlanan duyuruda, sahtekarların  “Beşiktaş Fan Token, Beşiktaş Coin, BJK Coin” üzere isimlerle insanları kandırmaya çalıştığı söz edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Beşiktaş’ın yaptığı duyuruda şu sözler kullanıldı:

“Değerli taraftarlarımız, makus niyetli kimi bireylerce, Beşiktaş Fan Token, Beşiktaş Coin, BJK Coin üzere isimler altında bir teşebbüste bulunulduğu tespit edilmiştir. Bu teşebbüsün kulübümüzle rastgele bir ilgisi bulunmamaktadır. Bu iş için açılmış olan internet siteleri ve ilgili bireyler hakkında gerekli tüzel süreçler derhal başlatılmıştır.”

Beşiktaş JK, taraftarlara seslenerek bu tip dolandırıcılık kuşkusu içeren reklamlar ve gönderiler gördükleri vakit kulübe bildirmeleri gerektiğini söz etti. Beşiktaş, açıklamasının devamında şu sözleri kullandı:

“Kulübümüz, taraftarlarımızın ekiplerine dayanak olma gayelerini, bu biçimde berbata kullanan fırsatçılarla her alanda uğraş etmekteyse de bu uğraşta en kıymetli vazifenin siz taraftarlarımıza düştüğünü hatırlatmak isteriz. Kulübümüzün resmi internet sitesi ve toplumsal medya hesaplarından paylaşılan bilgiler haricinde, kendisini kulübümüzün görevlisiymiş ya da kulübümüzle kontrat ilgisi kurmuş üzere tanıtan hiçbir kişi yahut kuruma prestij etmemenizi; bu türlü bir teşebbüsü tespit ettiğinizde Kulübümüze bildirmenizi değerle rica ederiz.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.