BBC, Kripto Para Bağımlılığı Kliniği Hakkında Bir Bölüm Yayınlayacak

Kriptocat Haber Editörü
BBC, Kripto Para Bağımlılığı Kliniği Hakkında Bir Bölüm Yayınlayacak

BBC Scotland’dan The Seven, kripto para bağımlılığını tedavi eden Birleşik Krallık’taki tek klinik hakkında bir kısım yayınlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Castle Craig Hastanesi, Mayıs 2018’de kripto trade bağımlıları için konut tedavisi sunmaya başladı.

Üç yıl evvelki boğa koşusunun akabinde kursa öncülük eden eski bir kumar ve kokain bağımlısı olan Tony Marini, kriptonun “kumarın crack kokaini” olduğunu söylüyor.

“Telefonunuzda, dizüstü bilgisayarınızda, yatak odanızda… O her yerde.”

Marini, kripto trader’larının herkese para kazanmaktan kelam ettiklerini lakin kayıplarından hiç bahsetmediklerini tabir ediyor.

Kısmın tanıtımı, kriptonun bağımlılık yapan tabiatı nedeniyle tüm parasını kaybeden bir trader olan Jake’in kıssasını anlatıyor.

Castle Craig Hospital, ticarete vakit ve para harcamak, finansal sıkıntılar yaşamak, kayıpları aileden gizlemek, daima yeni yatırımları düşünmek ve bir probleminiz olduğunu inkar etmek üzere Bitcoin bağımlılığı belirtilerini listeliyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.