Bazı Analistler Uyardı: Balon Büyüyor! Çoğu Altcoin Piyasadan Silinecek

Kriptocat Haber Editörü
Bazı Analistler Uyardı: Balon Büyüyor! Çoğu Altcoin Piyasadan Silinecek

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi başlıca kripto para birimleri dışında, piyasada birçok alternatif kripto para birimi yani altcoin yer alıyor. Bunlar, Dogecoin, Shibu Inu coin, Kishu Inu coin, Safemoon, Cardano, Polkadot, Litecoin, Dogelon Mars, SafeMars, Akita Inu gibi altcoinler olarak listeyi oluşturuyor. Bazı analistlere göre, gerçek kullanım durumuna sahip olmayan altcoin’lerin piyasada bir balon oluşturma riski bulunuyor.

InvestorPlace.com adlı internet sitesinin analistlerine göre, Bitcoin‘e (BTC) rakip olarak daha fazla alternatif coin’in ortaya çıkması ile birlikte, kripto para birimi piyasasında bir balon oluşumunun riski ortaya çıkıyor. Amazon’a 1999 yılında birçok rakip çıktığı gibi kripto para birimi piyasasında da birçok alternatif para birimi ortaya çıkıyor. Ancak analistlere göre, bu kripto para birimleri kalıcı olacak gibi görünmüyor. Çünkü piyasada gerçek kullanım durumuna ve faydaya sahip olmayan birçok altcoin projesi var.

Bazı Analistler Uyardı: Balon Büyüyor! Çoğu Altcoin Piyasadan Silinecek

Kripto para birimi veya altcoin balonuna ne olacak?

InvestorPlace.com analistlerine göre, yakın gelecekte de piyasadaki balon şişmeye devam edecek. Ancak, Bitcoin’in (BTC) rakipleri piyasaya akın edip piyasa dinamiğinde değişime yol açtıkça işlerin değişmesi de mümkün. InvestorPlace.com analistlerine göre, yakın gelecekte Bitcoin (BTC) ile altcoin’ler daha da değer kazanacak ve finansal kurumlar kripto para birimlerinin benimsenmesi açısından merkez bankaları ve teknoloji firmaları ile yarış içine girecek.

Yine aynı analistlere göre, uzun vadede çoğu kripto para birimi piyasadan silinecek. Elbette bu durumu zaman gösterecek fakat geçmişi hatırlamakta da fayda var. Birçok web sitesi, Pokemon kartları ve Ty Beanie Babies gibi sayıları artmaya devam edecek ancak sonunda ortadan kaybolacak. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, bu nedenle yatırım yaparken her zaman dikkatli olmak gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.