Başarılı Analistten Korkunç Seviyeler: Bitcoin Bu Diplerde Yüzecek!

Kriptocat Haber Editörü
Başarılı Analistten Korkunç Seviyeler: Bitcoin Bu Diplerde Yüzecek!

InTheMoneyStocks.com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, Bitcoin (BTC)’in Tesla’nın bir ödeme şekli olarak kripto parada işlemleri askıya almasının ardından çökeceğine inanıyor. Analist, Bitcoin fiyatı için 30.000 dolara kadar ek bir fiyat düzeltmesi yaşayabileceğini öne sürüyor.

Gareth Soloway: Bitcoin fiyatı önce 30.000 doları sonra 20.000 doları görebilir!

Kitco News’e konuşan Gareth Soloway, önemli bir BTC tahmininde bulundu. Analist, 30.000 dolarlık engeli kırdıktan sonra Bitcoin’in 2017’deki rekor seviyesi olan 20.000 dolarla tekrar işlem yapabileceğini söyledi. Gareth Soloway, Bitcoin fiyatında %50’lik bir düzeltmenin olağandışı olmadığını savunuyor. Bitcoin, Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.800 dolara ulaştı. O zamanda sonra kripto para ivme kaybediyor. Gareth Soloway konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ama yine de bu baş ve omuzların boyun çizgisinin kırılmasını ve en azından 30.000 dolara düşmesini ve ardından muhtemelen tamamen 20.000 dolara düşmesini bekliyorum. Unutmayın, 20.000 dolar, 2017’nin en yüksek seviyesiydi. Yani buna geri dönmek çok mantıklı olacak. Yine, yatırımcıların kısa vadeli bir hafızası var. Ancak Bitcoin’in tarihini düşünürseniz, Bitcoin için %50 ayarlamalar çoğunlukla yaygındır. Bu alışılmadık bir şey değil.

Başarılı Analistten Korkunç Seviyeler: Bitcoin Bu Diplerde Yüzecek!

Gareth Soloway: Elon Musk’un Bitcoin kararı ciddiye alınmalı!

Stratejist, finans sektörünün Elon Musk‘un kripto para birimi kararlarını bir dalgalanma etkisi olabileceği için ciddiye alması gerektiğini ekledi. Bu yorumlar, Tesla’nın Bitcoin kararını kamuoyuna açıkladıktan sonra Bitcoin’in 50.000 doların altında işlem görmesinden sonra geliyor. Gareth Soloway, Tesla’nın kararının ardından kurumsal olarak Bitcoin’in benimsenmesinin düşebileceği konusunda da uyardı. Gareth Soloway, yatırımcıların çevresel önceliklerini sorgulaması nedeniyle bazı kurumların Bitcoin konusunda şüpheci olabileceğini de söyledi.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Tesla, BTC madenciliğinde kullanılan yüksek güç tüketimini gerekçe göstererek Bitcoin ile ödemeleri askıya aldı. Tesla’nın kararı, Elon Musk’un diğer şirketi SpaceX’in bazı görevleri için Dogecoin kabul edeceğini açıklamasından sonra geldi. İlginç bir şekilde Elon Musk, Bitcoin ve Dogecoin piyasasında çok önemli bir rol oynadı ve varlıkları düzenli tweetler aracılığıyla tanıttı. Elon Musk ayrıca, kripto parayı kitlesel olarak benimsemeye zorlarken işlemleri daha verimli hale getirmek için Dogecoin geliştiricileriyle etkileşimde bulunduğunu ortaya koydu.

Başarılı Analistten Korkunç Seviyeler: Bitcoin Bu Diplerde Yüzecek!

Gareth Soloway, Elon Musk’un Dogecoin desteğinin mantıklı olabileceğine inanıyor

Gareth Soloway, Elon Musk’un Dogecoin desteğinin mantıklı olabileceğine inanıyor. Çünkü Gareth Soloway’a göre, kripto paranın şu anki ortalama 0,50 dolarlık fiyatı, Bitcoin’den farklı olarak yatırımcıların satın almasını kolaylaştırıyor. Basın saati itibariyle BTC, CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, ufak kayıplarla 49.250 dolardan işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.