Başarılı Analist, Altın Fiyatları İçin Kritik Seviyeleri Verdi!

Kriptocat Haber Editörü
Başarılı Analist, Altın Fiyatları İçin Kritik Seviyeleri Verdi!

Altın fiyatları, bugün de yükseliş trendinde işlem görüyor. Analistler tarafından kritik bir seviye olarak adlandırılan 1.800 dolar kırıldığından beri altın’da olumlu bir hava hakim. Peki bu eğilim devam edecek mi? Altın piyasaları için izlenecek seviyeler nelerdir?

Rajan Dhall: Altın fiyatları şimdi 1.878,9 dolar/ONS bölgesine gidebilir

Ünlü altın analisti ve piyasa uzmanı Rajan Dhall, altın fiyatlarını analiz etti ve yapışkan bir bölge olan 1.840 dolar/ONS seviyesine dikkatleri çekti. Rajan Dhall konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ocak 2021 ile Şubat ortası arasındaki alan çoğu sözleşmenin 1.840 dolar/ONS civarında işlem gördüğünü gösterdiğinden, bölge geçmişte çok yapışkandı. Yükseliş, geçen hafta NFP raporundaki devasa ıskalamanın ardından geldi. Orta vadede bakıldığında, fiyat şimdi 1.878,9 dolar/ONS seviyesinden bir sonraki direnç bölgesine gidebilir. Bu, Ocak ortasından Şubat ayına kadar konsolidasyonun en yüksek seviyesiydi ve bölgede fiyat reddedildikten sonra, altın 1.673,3 dolar/ONS ile yılın en düşük seviyesine doğru hareket etti.

Başarılı Analist, Altın Fiyatları İçin Kritik Seviyeleri Verdi!

Rajan Dhall: Düşüş durumunda 1.800 dolar/ONS bölgesi bir sonraki durak olabilir

Fiyatlar her ne kadar da artış eğiliminde olsa da Rajan Dhall, altın için düşüş senaryosunu da göz önünde bulunduruyor. Rajan Dhall konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Destek bölgeleri açısından fiyat düşerse, boğa kama deseni yapısı bir miktar destek sağlayabilir ve bunun altında bir önceki psikolojik seviye olan 1.800 dolar/ONS bölgesi bir sonraki durak olabilir. 4 saatlik grafikteki trend hala oldukça yükseliş eğiliminde. ABD’li trader’ların ve yatırımcıların piyasaya ne zaman geldiklerini görmek ilginç olacak…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.