Balinalar, Borsalara Bitcoin Yığıyor! “Tasfiye Başladı”

Kriptocat Haber Editörü
Balinalar, Borsalara Bitcoin Yığıyor! “Tasfiye Başladı”

Bu haftanın ortalarında 50.000 doların altına düştükten sonra Bitcoin (BTC) yükselmek için mücadele ediyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere bugün sabah saatlerinde, 11 haftanın en düşük seviyesi görüldü. Dünyanın en büyük kripto para birimi trilyon dolarlık statüsünü kaybetti ve yazım sırasında da bu seviyenin altında kalmaya devam ediyor. BTC, yazım sırasında 48.234 bin dolardan işlem görüyor. bu durum, borsalardaki Bitcoin girişlerinin daha da artmaya devam etmesiyle gerçekleşiyor. Traderlar borsalara çok sayıda BTC yatırıyorlar. Bu da uzmanlara göre tasfiyeye işaret ediyor olabilir.

Balinalar, Borsalara Bitcoin Yığıyor! “Tasfiye Başladı”

Borsalardaki Bitcoin miktarı yükseldi

Santiment verilerine göre yatırımcılar, kripto para borsalarına Bitcoin (BTC) yatırıyor. Öte yandan borsalardaki Tether (USDT) arzı, düşüyor. Bu da Santiment’e göre daha düşük bir alım ilgisini gösteriyor olabilir. Zincir üstü veri sağlayıcısı, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Borsalardaki Bitcoin arzı şu anda 14 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine geri döndü. 4 ayın en yüksek seviyesi, korkunun göstergesi. Ayrıca Tether arzının 2021’in en düşük seviyesine yaklaşması da traderların bu dip seviyeden satın alma konusunda tereddüt ettiğinin göstergesi.

Balinalar, Borsalara Bitcoin Yığıyor! “Tasfiye Başladı”

BTC balinaları son 5 haftada arzı azalttı

Tesla’nın kararını takiben piyasa çöküşünden önce bile Bitcoin balinaları arzları azaltmaya başlamıştı. 100 ila 10.000 arasında coin tutan Bitcoin (BTC) balina adresleri, son beş hafta içinde 5.74 milyar dolar değerindeki 100.000 BTC’yi tasfiye etti. Bu, Şubat ayından bu yana bu adresler tarafından tutulan en düşük arzı gösteriyor.

Ayrıca BTC ağının düşüş eğiliminde olduğuna dair açık bir işaret olarak alınan bir sinyal daha var: yalnızca ücretlerden gelen BTC madencilik geliri 4 ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Pozitif indikatörler de var

Şu anda her şey Bitcoin için kötüye işaret etmiyor. Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki aylarda boğa koşusu için ilerleyebileceğini gösteren bazı olumlu göstergeler ve tarihsel eğilimler var. Popüler analist PlanB, tarihsel trendlere dayanarak Bitcoin’in RSI’ı 2013 ile 2017 arasında görülen seviyelere düştüğü için şu anda boğa koşusunun ortasında olduğumuzu söylüyor.

Ayrıca, Glassnode verilerine göre itcoin’in Harcanan Çıktı Kar Oranı (SOPR), bir dip oluşumunu gösterecek şekilde 1’in altına düştü.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.