Balina Selloff’unu Bilen Trader: Bu 2 Altcoin, Radarımda!

Kriptocat Haber Editörü
Balina Selloff’unu Bilen Trader: Bu 2 Altcoin, Radarımda!

Ünlü analist Josh Rager, son zamanlarda düşüş yaşayan kripto para piyasasının geri kalanından daha hızlı geri dönüş yaşayan iki altcoin hakkındaki görüşlerini sundu. Rager, Polygon (MATIC) ve Chainlink (LINK) için “mevcut piyasada maruz kalmak isteyebileceğim iki altcoin” ifadelerini kullandı.

Josh Rager: Bu iki altcoin, güçlü olduklarını gösterdi

Genel kripto para piyasasına bakıldığında Bitcoin’in 36.835 dolardan el değiştirdiği görülüyor. BTC’nin hakimiyetindeki düşüşle birlikte altcoin’ler artış görmüştü ancak 19 Mayıs’tan bu yana görülen düzeltme, tüm piyasayı etkiledi. Ancak bazı altcoin’ler, piyasadaki konsolidasyon aşamasına rağmen kazanç kaydetti. Josh Rager da, bunlardan ikisine, MATIC ve LINK’e dikkat çekti. Rager, geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet’te bu iki altcoin için “piyasanın geri kalanından daha hızlı geri dönme yeteneği sergilediler” ifadelerini kullandı.

Balina Selloff’unu Bilen Trader: Bu 2 Altcoin, Radarımda!

Polyon (MATIC) ve Chainlink (LINK)

15. en büyük coin, son zamanlarda etkileyici bir ralli kaydetti. MATIC’in ağ faaliyetini çevreleyen haberlerin yanı sıra, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Shark Tank yıldızı ve milyarder Mark Cuban’ın MATIC yatırımı yaptığını açıklaması gibi gelişmeler de fiyatı etkiledi. Bazıları tarafından “Ethereum katili” olarak lanse edilen Matic, geçtiğimiz haftalarda ATH kaydetti ve yılın başından bu yana yatırımcılara yüzde 9.091 oranında bir kazanç sağladı. MATIC’in yükselişi ünlü analist Michael van de Poppe’un da ilgisini çekmişti. Analist, “MATIC, tüm zamanların en yüksek seviyelerine bile yakın ve bir önceki çöküşün tüm kayıplarını telafi etti… Boğa döngüsü devam ediyor,” ifadelerini kullandı.

Balina Selloff’unu Bilen Trader: Bu 2 Altcoin, Radarımda!

12. en büyük kripto para birimi olan Chainlink (LINK) de büyük bir artış kaydettiği için Rager’ı çok etkiledi. Ayrıca, olağandışı hacimlerin haberini veren “Volume Alerts” adlı bir Twitter hesabı, LINK/USD paritesinde “olağandışı bir hacim artışı” yakaladıklarını belirtti. Normal seviyelerin 148 katına işaret eden hacim artışı, 5 dakika içerisinde 532 bin dolarlık LINK’in el değiştirmesiyle gözlemlendi.

Balina Selloff’unu Bilen Trader: Bu 2 Altcoin, Radarımda!

Josh Rager, balina selloff’unu bilmişti

Kripto alanında oldukça meşhur bir analist olan Josh Rager, daha önce, tahminleriyle öne çıkmıştı. Rager, geçtiğimiz yıl 10 Mayıs’ta yaşanan 2.000 dolarlık düşüşü önceden tahmin etmişti. O sırada 10.000 dolardan işlem gören BTC, balina selloff’uyla 8.000 dolara inmişti. 10.000 dolardan 8.000 dolara olan düşüşü doğru bildi. Bunun yanı sıra BTC’nin 10.000 doların üzerine çıkacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.