Avustralya’nın Mali Hizmetler Bakanı: “Kripto Paralara Engel Olmayacağım”

Kriptocat Haber Editörü
Avustralya’nın Mali Hizmetler Bakanı: “Kripto Paralara Engel Olmayacağım”

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı, kripto para ünitelerinin bireylerin ferdî tercihlerinin ve sorumluluklarının bir kesimi olduğunu söyledi. İleti, öteki hükümetler ve düzenleyiciler tarafından alınan tavırlarla tam bir tezat oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı Jane Hume, kripto para ünitelerinin bir varlık sınıfı olarak büyüyeceğini ve Avustralya hükümetinin kripto para trader’larının önünde durmayacağını söyledi. Bu haftanın başlarında Menkul Değerler Borsaları ve Mali Danışmanlar Derneği’nin yıllık konferansında Hume, şunları söyledi:

“Bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum: kripto para ünitesi bir moda değil. Ehemmiyeti artacak bir varlık sınıfıdır. Dogecoin‘e yatırım yapmak istiyorsanız, size pürüz olmayacağım. Şahsî fırsat ve ferdî sorumluluk tıpkı madalyonun iki yüzüdür.”

Kripto para sanayisine yönelik daha sıkı düzenleme davetlerinin ortasında, Hume, TikTok üzere toplumsal medya platformlarında bulunan kuşkulu finansal tavsiyeler hakkında da açıklamada bulundu.

“Nokia’yı öne çıkaran TikTok influencer’ı, size yeni yatırım yaptığı hakikaten kusursuz şirket hakkında her şeyi anlatmak isteyen pub’daki adamdan o kadar da farklı değil. Bu mali bir tavsiye değil, fakat taksi sürücülerinin pay senedi tüyoları vermeye başladığından beri olduğu üzere, finansal sistemin kaçınılmaz bir kesimi.”

Hume, profesyonel yatırımcıların bu tıp tavsiyelerde hayal kırıklığına uğrayabileceklerini, “bir noktada insanların kendi kararlarını vermelerine müsaade vermemiz gerektiğini, bunun şahsî sorumluluk ve sağduyu ile ilgili olduğunu” ekledi. Hume’nin yorumları, öteki hükümetler tarafından kripto ticareti konusunda benimsenen daha sert tavırlarla tam bir tezat oluşturuyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.