Avukat Hogan’a Göre Ripple SEC Davasını Çözmeye Karar Verirse XRP Arz Şoku Yaşanabilir

Kriptocat Haber Editörü
Avukat Hogan’a Göre Ripple SEC Davasını Çözmeye Karar Verirse XRP Arz Şoku Yaşanabilir

Bir kripto para hukuk uzmanı, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile davasını karara bağlarsa Ripple’ın mahallî tokeni XRP’nin arz şokuyla karşı karşıya kalabileceğini varsayım ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni bir görüntüde avukat ve XRP destekçisi Jeremy Hogan, Ripple’ın SEC ile yasal savaşını çözebileceği bir senaryoyu ve bu olayların XRP’yi nasıl etkileyebileceğini tartışıyor:

“Bir uzlaşma mutabakatının muhtemelen Ripple’ın bir ceza ödemesini içereceğine inanıyorum. Bu ceza bilhassa dava öncesi tarihlerle sonlu olacaktır. Bir uzlaşma, fonların nasıl dağıtılacağını bulmanın imkansızlığı nedeniyle, alıcılara kârın dağıtılmasını içermeyebilir. Bir uzlaşma, emanetten hür bırakılan XRP satışlarına ait sınırlamaları içerebilir.”

Hogan ayrıyeten bir mutabakatın, XRP satışını şirketler ve müşteriler için özel satışlarla sınırlayacak ve piyasadaki XRP arzını daraltacak bir mutabakat içereceğini de belirtiyor:

“Bu aslında XRP’nin piyasaya akışını sınırlayacak yahut yavaşlatacaktır. Bu türlü olunca kurumsal alıcılara yapılan satışlar, altı ay, tahminen bir yıla kadar halka açık bir borsaya konulamaz. Bu durumu içeren bir muahede, önümüzdeki yıllarda XRP’nin piyasaya akışını esasen darboğaz yapacaktır.”

Avukat, Ripple’ın SEC ile bir mutabakat sağlaması gerektiğini, bunun onları düzenleyiciler tarafından tam olarak onaylanan birinci kripto para firması yapacağını belirtiyor.

“Uzlaşma, XRP’yi menkul değer ihlalleri ve benzerleri konusunda netleştirecek. Ripple, SEC’den %100 onay alan birinci kripto para şirketi olacak.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.